REKLAMA
WAŻNE

SZLACHETNA PACZKA: nowość dla przedsiębiorców

2015-12-02 11:33
publikacja
2015-12-02 11:33

Jesteś właścicielem firmy? Żyjesz ideałami i marzysz o zmianie świata na lepsze? Zobacz jak robią to Inwestorzy Społeczni SZLACHETNEJ PACZKI oraz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

- Odpowiedzią na biedę jest pomaganie w taki sposób, żeby ludzie sami radzili sobie w życiu - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel SZLACHETNEJ PACZKI. - W Paczce tworzymy alternatywną Polskę. Walczymy o etos przedsiębiorczości - dodaje.

SZLACHETNA PACZKA może się rozwijać i pomagać dzięki zaangażowaniu Inwestorów Społecznych. Przekazując 5000 zł, Inwestor wspiera organizację projektu w konkretnej miejscowości. Zwrotem z jego inwestycji jest zmiana społeczna, która dzieje się w wybranej lokalizacji. Inwestor Społeczny wpływa na setki osób - rodziny, wolontariuszy i darczyńców. Buduje zaufanie, ale i prestiż!

Sprawdzona inwestycja

Andrzej wie, co to ryzyko i ciężka praca. Z sukcesem zarządza wielokrotnie nagradzaną już firmą Toptextil sp. z o.o. Dołączając do Paczki ryzykować nie musiał, bo zaangażował się w projekt, który tylko w 2014 roku połączył niemal milion Polaków. W tegorocznej, 15. już edycji Paczki, wolontariusze dotarli do 20 000 potrzebujących rodzin.

- Stowarzyszenie WIOSNA jest dla mnie wiarygodnym partnerem - mówi Andrzej, Inwestor Społeczny rejonu Kalwaria Zebrzydowska. - Chciałem zainwestować lokalnie w miejsce, z którego pochodzę i gdzie pracuję - podkreśla. - Co do Paczki, jestem przekonany, że pomoc trafi do odpowiednich osób i będzie to mądra inwestycja. Czytałem, zastanawiałem się i wiem, że to był dobry wybór - dodaje.

Nowy pomysł - kolejna szansa

Dla Krzysztofa z Gdańska udział w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to już prawie tradycja. Co roku wybiera dziecko, któremu funduje indeks sukcesów. Wspiera je w wygrywaniu w szkole i w życiu, dając tym samym sygnał, że nie jest samo. Dodatkowo przyczynia się do rozwoju całego projektu. W tym roku dostrzegł na stronie możliwość innego zaangażowania, został Inwestorem Społecznym i jego wsparcie objęło jeszcze więcej osób.

- Doświadczenie pracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA z ubiegłych lat skłoniło mnie do rozszerzenia tej współpracy - mówi Krzysztof. - Wszystko było tak, jak być powinno. Mogłem zobaczyć efekty swoich działań. To dlatego w tym roku postanowiłem zrobić coś więcej. Najbardziej podoba mi się to, że w Akademii działania skierowane są do konkretnego dziecka. Widzę, jak duże znaczenie ma ufundowanie indeksu. W tym roku będę mógł obserwować, jak moja inwestycja rozwija całe kolegium - dopowiada.

Dołącz do grona osób żyjących z sensem! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/inwestor-spoleczny  i dowiedz się więcej!

Od Inwestora do wolontariusza

Wśród Inwestorów Społecznych jest również Artur, któremu tak zaimponował sposób działania Paczki, że został jej wolontariuszem - Dołączyłem do projektu, ponieważ spodobała mi się jasna formuła pomagania. Wolontariusze docierają do rodzin i mają wpływ na ich życie - opowiada. - Dodatkowo świetną ideą jest poszukiwanie darczyńców i fakt, że każda skompletowana paczka jest w całości przekazywana wybranej przez nich rodzinie - mówi Artur.

Zmieniamy świat na lepsze

Przezroczysta cera, jasne piegi, rozczochrane rude włosy - Krzyś wygląda na uroczego 5-latka. I to jego największy problem, bo ma 8 lat i chłopaki w klasie go nie szanują. Jak grają w nogę, nikt nie chce mieć Krzysia w swojej drużynie. Na boisku nie nadąża za piłką, przy tablicy nie sięga do górnej linijki. Nigdy nie jest pierwszy w kolejce do sklepiku. Czuje się gorszy. Kinga - wolontariuszka AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - jest pierwszą osobą, która traktuje go poważnie. Dzięki niej Krzyś każdego dnia osiąga więcej i więcej.

Pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a córeczki samotnego pana Tomka, mają swoje pierwsze w życiu, własne łóżko. To tylko parę z setek tysięcy historii, które wydarzyły się dzięki SZLACHETNEJ PACZCE.

Dołącz do grona osób żyjących z sensem! Wybierz miejscowość, którą chcesz wesprzeć kwotą 5000 zł - możesz w prosty sposób połączyć swoją pracę z wartościami, które są dla Ciebie ważne. Zwrotem z Twojej inwestycji jest zmiana społeczna, która nastąpi w lokalnej społeczności w wybranej przez Ciebie miejscowości. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/inwestor-spoleczny i dowiedz się więcej!

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~polak2
Jedna pani powiedziała polska w ruinie .Wszyscy sie obuzyli a teraz zbiórka za zbiórka na głodne dzieci..........?i w sklepach tez pełno żebraków......./

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki