REKLAMA

Rzecznik MF: Teresa Czerwińska nie złożyła dymisji

2019-03-20 11:26
publikacja
2019-03-20 11:26

Minister finansów Teresa Czerwińska nie złożyła żadnej dymisji - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy resortu finansów, Paweł Jurek.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Minister finansów prof. Teresa Czerwińska nie złożyła żadnej dymisji. Takie spekulacje szkodzą pracom prowadzonym w resorcie finansów" - napisał na Twitterze rzecznik MF.

W środę portal wPolityce.pl podał - powołując się na anonimowe źródła - że minister finansów Teresa Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim podała się do dymisji, szef rządu jej jednak nie przyjął. Portal podał, że zdarzenie miało mieć miejsce kilka dni po ogłoszeniu tzw. „nowej piątki PiS”.

Mogę to zdecydowanie zdementować, to absolutny fake news - tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odniosła się do doniesień wPolityce.pl. Rzeczniczka zapewniła, że Czerwińska uczestniczyła w tworzeniu m.in. "nowej piątki" PiS.

"Czasami toczą się trudne rozmowy międzyresortowe, bo musi być osoba, która budżet spina i trzyma w ryzach. Wcześniej był to premier Morawiecki, a teraz jest to profesor Teresa Czerwińska" - powiedziała rzeczniczka rządu.

"Chcę powiedzieć jedno: jesteśmy wdzięczni pani profesor Czerwińskiej, minister finansów, za to, że tak profesjonalnie zajmuje się budżetem państwa polskiego" - zaznaczyła Joanna Kopcińska.

Do tematu "nowej piątki" odniósł się także szef KSRM Jacek Sasin, mówiąc, że program PiS-u to także zasługa minister Czerwińskiej i tego, jak kieruje resortem finansów.

pat/ gor/ bap/ jbp/ hgt/ eaw/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bha
Wie co w trawie piszczy coraz głośniej do spłaty ... https://commodity.com/debt-clock/poland/
search
Minstrem finasow i prezesem wszystkich bankow powinien byc minister Suski
pull_up_terrain_ahead
Nie wierzę w żadne plotki, dopóki nie zostaną oficjalnie zdementowane.
psokal
Mam wielki szacunek dla prof. Czerwińskiej. Z niesłychaną odwagą broni finansów państwa przed populistycznymi pomysłami które rozsadzą finanse publiczne. Szkoda że tej odwagi brakuje premierowi - tchórzowi, który nie robi nic żeby ratować finanse przed chorymi pomysłami swojego szefa.
histeryk
wPolityce, czyli media należące do znanego senatora PiS, puszczają taką kaczkę dziennikarską? W co oni grają?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki