REKLAMA

Rosja: mandaty dla firm podwyższających ceny na Mundial

2018-01-23 11:38
publikacja
2018-01-23 11:38

Federalna Agencja Turystyki napiętnuje firmy, które w związku z Mundialem podwyższają ceny usług. W pierwszej kolejności na czarną listę Agencji trafiły hotele i linie lotnicze.

fot. / / FORUM

Z analizy przeprowadzonej przez ekspertów Rosturizmu wynika, że co najmniej 41 hoteli podniosło ceny usług. Są to ośrodki zlokalizowane w miastach, w których będą rozgrywane mecze piłkarskich Mistrzostw Świata.

Na pierwszych miejscach czarnej listy znalazły się hotele w Kaliningradzie, Soczi, Moskwie, Wołgogradzie i Rostowie nad Donem. Największy wzrost cen odnotowano w Moskwie wśród hoteli najniższej kategorii. W jednym z nich za pokój trzeba będzie w trakcie Mundialu zapłacić, aż o 400 proc. więcej niż w innych terminach. Liderem jest hotel w Kaliningradzie, który żąda za jedno miejsce 129 tys. rubli, co daje w przeliczeniu prawie 2 tys. dolarów.

Podobne działania podjęły, niektóre rosyjskie linie lotnicze. W trakcie Mundialu loty do Kazania czy Wołgogradu mogą kosztować kilkakrotnie więcej niż w innym okresie. W Rosji władze ustaliły maksymalne ceny noclegów, aby powstrzymać usługodawców przed naciąganiem kibiców na nadmierne wydatki. Podobne wskazówki otrzymały linie lotnicze. Tym, którzy naruszają wytyczne grożą mandaty i utrata dobrego wizerunku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kj

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
Dobrze dla gosci...
Tam i tak sa ceny jak i wszedzie na swiecie, a w Moskwie, Leningradzie naleza do najwyzszych w swiecie
antek10
To po to aby tam nie jechać i patrzeć jak są zacofani

Powiązane: Mundial

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki