REKLAMA

Rekomendacja zarządu Sanok RC w sprawie ewentualnej dywidendy w ciągu najbliższych dni

2021-05-28 11:02
publikacja
2021-05-28 11:02
Rekomendacja zarządu Sanok RC w sprawie ewentualnej dywidendy w ciągu najbliższych dni
Rekomendacja zarządu Sanok RC w sprawie ewentualnej dywidendy w ciągu najbliższych dni
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Rekomendacja zarząd Sanok Rubber Company w sprawie ewentualnej wypłaty dywidendy za 2020 rok powinna pojawić się w ciągu najbliższych dni - poinformował podczas telekonferencji prezes spółki Piotr Szamburski.

"W najbliższych dniach można spodziewać się informacji odnośnie dywidendy za 2020 rok. W ubiegłym roku nie wypłaciliśmy dywidendy, ale też wiadomo, jakie były okoliczności, duża niepewność. Nie mamy żadnej oficjalnej polityki dywidendowej, ale funkcjonowaliśmy w takim nieformalnym sposobie, że komunikowaliśmy zazwyczaj, jeśli było to możliwe, w przypadku wypłacania dywidendy, że będziemy starali się poruszać w przedziale 40-60 proc. zysku" - powiedział prezes.

Dodał, że patrząc 10 lat wstecz to można powiedzieć, że Sanok jest spółką dywidendową.

W 2019 roku Sanok wypłacił 1 zł dywidendy na akcję. W 2020 roku zysk pozostał w spółce.

Grupa Sanok Rubber Company produkuje wyroby gumowe i posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Niemczech, Chinach, Meksyku i na Białorusi. Jej wyroby wykorzystywane są w motoryzacji (systemy uszczelnień karoserii, systemy antywibracyjne), budownictwie (uszczelki stolarkowe, uszczelki samoprzylepne), a także w przemyśle (pasy klinowe, wyroby dla farmacji, wyroby dla AGD).

Skonsolidowane przychody w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosły o blisko 17 proc. do 303,1 mln zł, EBITDA zwiększyła się o 40 proc. do 37,2 mln zł, a zysk netto j.d wzrósł o ponad 84 proc. do 16,4 mln zł. Segment motoryzacyjny stanowi ponad 60 proc. przychodów grupy.

"Pierwszy kwartał był wyjątkowo dobry sprzedażowo w całej naszej grupie, wydaje się drugi kwartał może być trochę gorszy, bo w maju niektórzy producenci w motoryzacji mieli już przestoje. Oczywiście rdr, gdzie drugi kwartał był obciążony drastycznymi spadkami sprzedaży w motoryzacji o 70-80 proc., to rdr wzrosty będą imponujące. Natomiast, jeśli byśmy się odnieśli do +niecowidowego+ kwartału, czyli roku 2019, 2018, to wypadniemy dość płasko, chyba, że czerwiec będzie mocnym miesiącem. Trzeba pamiętać, że słaby kurs złotego też nam pomaga" - powiedział Szamburski.

W II kw. 2019 roku przychody grupy wyniosły 258,9 mln zł.

Prezes zaznaczył, że grupa od drugiego kwartału bieżącego roku mierzy się ze wzrostem cen surowców m.in kauczuków i sadz.

Szamburski podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że tegoroczne inwestycje mają sięgnąć 60 mln zł wobec 50 mln zł w 2020 roku.

Poinformował również, że w trzecim kwartale można spodziewać się informacji odnośnie losów przeglądu opcji strategicznych.

W grudniu 2018 roku Sanok rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka informowała wówczas, że zamierza wziąć pod uwagę akwizycje, w tym na rynkach zagranicznych oraz pozyskanie partnera strategicznego lub finansowego.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki