REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Recenzja Bankier.pl: Karta kredytowa Visa Clubcard z Tesco

Wojciech Boczoń2014-04-29 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2014-04-29 06:00
Recenzja Bankier.pl: Karta kredytowa Visa Clubcard z Tesco
Recenzja Bankier.pl: Karta kredytowa Visa Clubcard z Tesco
fot. tesco.pl /
W ofercie Tesco Finanse znajduje się karta kredytowa Visa Clubcard. Karta powiązana jest z dużym programem lojalnościowym prowadzonym w supermarketach Tesco. Redakcja Bankier.pl przetestowała ten produkt – oto podsumowanie jego wad i zalet.

tesco clubcard
tesco.pl

Clubcard to duży, międzynarodowy program lojalnościowy sieci Tesco. Klienci okazujący przy kasie kartę lojalnościową zbierają punkty, które następnie wymieniane są na kupony pieniężne do zrealizowania w sieci sklepów Tesco. Za każde dwa złote wydane w Tesco klient dostaje 1 punkt. W praktyce wartość nagrody wynosi 0,5 proc. wartości zakupów dokonanych Tesco przy użyciu karty Clubcard z zastrzeżeniem, że jednorazowa wartość bonów przeliczanych z uzyskanych punktów nie może przekroczyć równowartości 760 zł.

Uczestnikami programu lojalnościowego są także posiadacze kart kredytowych Visa Clubcard. Karty wydawane są przez Meritum Bank za pośrednictwem punktów Tesco Finanse zlokalizowanych w niektórych hipermarketach Tesco. Karty płatnicze dają posiadaczom więcej przywilejów niż zwykłe karty lojalnościowe Clubcard. Obok standardowych funkcji płatniczych i kredytowych, posiadacze karty Visa zbierają bowiem punkty także za płatności wykonywane poza siecią Tesco. Stosowany jest dodatkowy przelicznik: każde wydane 4 zł to 1 punkt. W rzeczywistości posiadacze karty Visa Clubcard dostają więc 50 proc. więcej punktów za płatności w Tesco oraz tyle samo dodatkowych punktów za płatności poza Tesco.

tesco clubcard
tesco.pl

tesco clubcard
tesco.pl

Karta Visa Clubcard jest wydawana od reki w punktach Tesco Finanse. Niestety brak jest możliwości złożenia wniosku o kartę przez internet. Klient musi przejść standardową procedurę sprawdzania w BIK, która trwa około 15 minut. Osoby uzyskujące dochody z tytułu działalności gospodarczej muszą uzbroić się w cierpliwość - z praktyki wiemy, że Meritum Bank weryfikuje je znacznie dłużej (w naszym przypadku ponad 40 minut). Pierwszą kartę klient dostaje niespersonalizowaną, co oznacza że nie ma na niej imienia i nazwiska posiadacza. Dopiero kiedy karta straci ważność i bank wyda nowy plastik, będzie tam imię i nazwisko jej właściciela.

Teoretycznie karta nie ma podglądu przez internet. Miesięczne zestawienie transakcji klient dostaje e-mailem, a informacji o stanie zadłużenia na bieżąco udziela infolinia. W praktyce jednak wystarczy założyć bezpłatne konto osobiste w Meritum Banku, by za pomocą systemu internetowego banku czy aplikacji mobilnej obsługiwać kartę kredytową Visa Clubcard. Niestety Tesco Finanse nie komunikuje tego klientom.

Karta nie posiada opcji płatności zbliżeniowych. Dla jednych może to być zaleta, dla innych wada. Visa Clubcard jest natomiast otwarta na płatności internetowe. Wadą plastiku jest brak możliwości ustalenia limitów dla poszczególnych typów transakcji.

Opłata warunkowa za kartę wynosi 8 zł miesięcznie, ale można ją ominąć, wykonując transakcje na kwotę 300 zł. Bank dokłada do karty także ubezpieczenie spłaty zadłużenia. Przez pierwsze dwa miesiące jest ono bezpłatne, później wynosi 0,36 proc. lub 0,63 proc. (w zależności od opcji) kwoty zadłużenia na koniec miesiąca. Żeby zrezygnować z ubezpieczenia trzeba napisać pismo do banku, Meritum nie przyjmuje bowiem tego typu dyspozycji drogą telefoniczną lub mailową. Aktualna tabela pozostałych opłat i prowizji karty znajduje się TUTAJ.

Karta daje posiadaczom dostęp do dodatkowych korzyści. W momencie wydawania karty klient może odebrać bony w wysokości 30 zł do wykorzystania w sieci Tesco lub bony na paliwo na stacjach Tesco. Dodatkowo „na start” przyznawane jest 1000 punktów Clubcard. Inną potencjalną korzyścią jest promocja polegająca na rozłożeniu zakupu dokonanego kartą na 5 lub 10 nieoprocentowanych rat (brak prowizji). Z kolei wobec osób, które przeniosą swoją kartę kredytową do Meritum Bank, przez trzy miesiące stosowana jest zerowa stawka oprocentowania kredytu. Nie wszystkie promocje łączą się ze sobą, przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, z której promocji chcemy skorzystać.

Dużą zaletą karty jest także możliwość tankowania paliwa z rabatem na stacjach Tesco. Pierwszy rabat w wysokości 5 groszy na litrze jest naliczany jeśli wydamy minimum 100 zł na zakupy w Tesco. Dodatkowe 5 groszy zyskamy płacąc za paliwo kartą Visa Clubcard. W drugim przypadku rabat w wysokości 5 groszy obowiązuje nawet jeśli nie wydamy w sklepach Tesco 100 zł.

Karta Visa Clubcard jest niewątpliwie kartą godną uwagi, a w zasadzie pozycją obowiązkową dla klientów regularnie dokonujących zakupów w supermarketach Tesco. Choć jest to plastik nieco „konserwatywny”, bo brakuje mu płatności zbliżeniowych czy dostępu przez internet, to jednak rekompensuje to dodatkowymi profitami. Warto przypomnieć, że z kredytu można korzystać za darmo, jeśli zwrócimy pieniądze do banku w okresie bezodsetkowym (do 54 dni). Dzięki temu zyskujemy dostęp do karty, która gwarantuje nam lepsze przeliczniki punktowe niż zwykła lojalnościowa karta Clubcard.

Zalety:

 • dodatkowe punkty w programie Clubcard przy płatnościach poza siecią Tesco
 • rabat 5 gr na litrze paliwa na stacjach Tesco
 • liczne promocje i „kupony” startowe
 • rabaty w Tesco dla posiadaczy kart Clubcard
 • raty 0 proc. w ramach karty
 • możliwość uzyskania karty od ręki
 • możliwość skopiowania „starych” punktów Clubcard na nową kartę

Wady:

 • wniosek można złożyć tylko w punkcie Tesco Finanse
 • brak możliwości ustalania limitów na karcie
 • brak podglądu karty przez internet (dla osób, które nie są klientami Meritum Banku)
 • brak płatności zbliżeniowych (choć dla niektórych osób może to być zaleta)
 • ubezpieczenie w ramach karty

Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~polakmaly
Po zmianie banku obsługującego karty (Alior) przydarzył mi się "wypadek" ; przy spłacie karty przelałem 10 zł za mało , na następnym wyciągu pojawiła się pozycja "należne odsetki w bieżącej racie " i kwota bliska 10 zł. Na infolinii dowiedziałem się,że spłaciłem o 10 zł za mało , a te odsetki są od CAŁEJ KWOTY Po zmianie banku obsługującego karty (Alior) przydarzył mi się "wypadek" ; przy spłacie karty przelałem 10 zł za mało , na następnym wyciągu pojawiła się pozycja "należne odsetki w bieżącej racie " i kwota bliska 10 zł. Na infolinii dowiedziałem się,że spłaciłem o 10 zł za mało , a te odsetki są od CAŁEJ KWOTY "ZALEGŁOŚCI" (tak jakbym nie spłacił "długu" - 10 zł). Już nie pytałem,czy kwota spłaty którą bank(Alior) miał jest oprocentowana i w jakiej wysokości. Swoją drogą odsetki "za opóźnienie" są prawie 2 razy wyższe niż tzw. "odsetki ustawowe za opóźnienie". Karta dobra, ale należy uważać na terminowe i PEŁNE spłat, oczywiście gotówkę pobierają tylko bardzo nierozumni.
~asia
to już troche nie aktualne.
~Ola
A mnie Pani w punkcie obsługi okłamała, bo wprost pytałam czy na pewno nie ma żadnych opłat, a Ona powiedziała, że nie!!!
~AGNIESZKA
ZALATWILAM TE KARTE WCZORAJ ALE NIE JESTEM TERAZ PEWNA CZY DOBRZE ZROBILAM NIE WIEM CZY MOZNA SIE Z TEGO WYMIKSOWAC BEZ PONOSZENIA KONSEKWENCJI DUZA JEST TEZ OPLATA MIESIECZNA ZA KARTE BO JAK BEDE MALO KORZYSTAC TO ROCZNIE TA OPLATA TO96 ZETA
~Asia
z tego co wiem to można w każdym momencie zrezygnować, chyba że karta nie jest spłacona.
~klient
Z tego co wiem z ubezpieczenia można zrezygnować. Tak mnie poinformowała Pani w punkcie, ale ja jakoś nie jestem entuzjastycznie nastawiona do tej karty. Znajomi maja i jeśli chodzi o infolinie to podobno porażka, żeby coś się z niej dowiedzieć.
~QU-
Fajnie bo dowiaduje się że są jeszcze idioci którzy nie potrafią korzystać z kart kredytowych i autor chyba jest jednym z nich podstawowa zasada nie wypłacamy gotówki bo oprocentowanie jest lichwiarskie ,natomiast robimy zakupy bo to jest korzystne!!Taki program prowadzi kerfur działa dłużej czyli sprawniej ,a w tym mam swój udział Fajnie bo dowiaduje się że są jeszcze idioci którzy nie potrafią korzystać z kart kredytowych i autor chyba jest jednym z nich podstawowa zasada nie wypłacamy gotówki bo oprocentowanie jest lichwiarskie ,natomiast robimy zakupy bo to jest korzystne!!Taki program prowadzi kerfur działa dłużej czyli sprawniej ,a w tym mam swój udział bony są drukowane przy paragonie nie jak kiedyś były wydawane ,Problem jest jeden że w pl nie uczy się myślenia poprzez zrozumienie dlatego społeczeństwo pl jest postrzegane jako banda przygłupów ,ogólnie mi to nie przeszkadza ,natomiast irytuje mnie gdy taki przygłup jest decydentem,
~dżony kesz
Idiotą to ty jesteś, skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przecież tu nigdzie nie ma słowa o wypłatach z bankomatów.
~pro dżony kesz odpowiada ~dżony kesz
Tak jest Tym większym że wszyscy wiedzą że KK nie służą do wypłacania gotówki z bankomatu...
I żaden bank się tego nie spodziewa acz każdy daje taką możliwość
A tylko wielcy idioci z tego korzystają bzdurząc przy tym coś o lichwiarskim oprocentowaniu...
~DKJ
Club Card nie dziala wszedzie jak masz polska karte nie zbierzesz punktow w angli i odwrotnie POlandia zascianek europy :)

Powiązane: Recenzja Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki