REKLAMA
WAŻNE

Ranking zaufania: Andrzej Duda z rekordowym wynikiem

2020-09-08 07:06
publikacja
2020-09-08 07:06
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski, to pierwsza trójka polityków z najwyższym zaufaniem Polaków. Prezydent notuje rekordowy wynik w historii pomiarów IBRiS dla Onetu - pisze we wtorek Onet.pl.

Prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 52,2 proc. Polaków (wzrost o 2,2 pkt proc. w porównaniu do pomiaru z początku lipca). W ten sposób osiągnął nowy rekordowy wynik społecznego poparcia w historii pomiarów IBRiS dla Onetu - czytamy w portalu. Poprzedni ustanowiony w listopadzie 2017 r. wynosił 51,1 proc. – należał również do niego. W kwietniu br. wyrównał go ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ze względu na rezygnację nie został uwzględniony w najnowszym rankingu.

Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki - szefowi rządu ufa 48,6 proc. badanych (wzrost o 1,5 pkt proc.), a na trzecim - Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy i były kandydat na prezydenta darzony jest zaufaniem przez 43,5 proc. Polaków (spadek o 0,1 pkt proc.).

Czwarte miejsce w sierpniowym rankingu zaufania zajął Szymon Hołownia z zaufaniem 43,3 proc. respondentów, a piąte Władysław Kosiniak-Kamysz (32,6 proc.). Kolejne miejsca zajęli liderzy Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński z zaufaniem 30,7 proc. Polaków (spadek o 6 pkt proc.) i Zbigniew Ziobro - 28,6 proc. (spadek o 4,3 pkt proc.).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Donald Tusk, Krzysztof Bosak i Paweł Kukiz. Portal zauważa, że były szef Rady Europejskiej notuje najsłabszy wynik od marca 2018 r., gdy jego nazwisko na stałe powróciło do rankingu, natomiast lider nowej partii K'15 osiągnął najwyższy wzrost zaufania w tym miesiącu.

W rankingu braku zaufania do polityków od miesięcy przodował Janusz Korwin-Mikke. "W najnowszym badaniu nie został uwzględniony, dlatego nowym liderem tego niechlubnego zestawienia został Zbigniew Ziobro z wynikiem 57,9 proc. Tuż za nim znalazł się Jarosław Kaczyński – 57,8 proc. oraz Robert Biedroń – 57,1 proc. Najmniej negatywnych wskazań notuje wicepremier Jadwiga Emilewicz – 28,6 proc., jednak jest osobą nierozpoznawalną dla dużej grupy 39,2 proc. badanych" - podaje Onet.

Badanie zostało przeprowadzone 4-5 września na próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). (PAP)

kmz/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (19)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Powiem ma 80% zaufania. Uczy się od Łukaszenki. Nikt go w Trójmieście nie cierpi, ale musi „gdzieś” mieć 120% poparcia.
pstrzezek
Niemiecki Onet.pl takie robi rankingi?? I jak to się ma to tego że te "zakłamane" niemieckie media szczują na naszego wspaniałego prezydenta? Normalnie brak słów. Pewnie to taka zasłona dymna
zamknackw
Od wyborów coś o Dudzie cicho, więc ten sondaż to się nadaje...
shadow_xx
Gdzie ta ankieta była przeprowadzana? Chyba w Toruniu.
grzegorzkubik
Trzaskowski jest indolentem ekonomicznym i nieudolnym człowiekiem. Po pierwszej awarii w Czajce powinien zaprosić dwóch hydraulików z Otwocka i ono za 50 tyś zł łącznie stwierdziliby ,ze Czajka jest awaryjna i czas na nową oczyszczalnię. Tymczasem on zatrudnił niemiecką firmę, która zgarnęła 60 milionów złotych Trzaskowski jest indolentem ekonomicznym i nieudolnym człowiekiem. Po pierwszej awarii w Czajce powinien zaprosić dwóch hydraulików z Otwocka i ono za 50 tyś zł łącznie stwierdziliby ,ze Czajka jest awaryjna i czas na nową oczyszczalnię. Tymczasem on zatrudnił niemiecką firmę, która zgarnęła 60 milionów złotych niczego nie stwierdziła po czym nastąpiła kolejna awaria. I takie coś miało być prezydentem Polski. Byłby wstyd na cała Europę.
sturmbannfuhrer_brunner
Sprowadź może jakichś ekspertów od Baćki.
grzegorzkubik odpowiada sturmbannfuhrer_brunner
Spox panie sprawdziłem i jest ok.
jarekzbyszek
Grzesiu o inteligencji hydraulika z Otwocka.
karbinadel
Czyli największe zaufanie ma polityk, którego prawie nie widać

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki