REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

RE: Konferencja ekspertów dotycząca przestępczości w internecie

2009-03-10 11:50
publikacja
2009-03-10 11:50
W siedzibie Rady Europy w Strasburgu obraduje ponad trzystu ekspertów specjalizujących się w zwalczaniu przestępstw internetowych. Są wśród nich przedstawiciele Interpolu i Europolu, a także największych światowych producentów oprogramowania internetowego. Konferencja, w której biorą również przedstawiciele rządów, ma pomóc w opracowaniu najskuteczniejszych metod zwalczania przestępczości w sieci.

Zastępca sekretarza generalnego Rady Europy Maud de Boer-Buquicchio podkreśliła, że skuteczność walki z przestępstwami w cyberprzestrzeni zależy od ścisłej współpracy między państwami. Jej zdaniem konieczna jest również współpraca sektora prywatnego, przemysłu i nadawców internetowych z policją i wyspecjalizowanymi służbami.

Maud de Boer-Buquicchio zaapelowała o bezzwłoczne ratyfikowanie Europejskiej Konwencji o zwalczaniu przestępczości w internecie. Dotychczas podpisało ją 47 państw, w tym Polska.

Zdaniem ekspertów najczęściej spotykanymi cyber-przestępstwami są kradzieże bazy danych, niszczenie systemów zarządzania, ataki na strony internetowe, włamania do kont bankowych, pranie brudnych pieniędzy oraz wykorzystywanie poufnych informacji.

W internecie ma także miejsce handel ludźmi oraz propagowanie dziecięcej pornografii. Sposoby walki z dziecięcą pornografią są jednym z kluczowych tematów obrad.
Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki