Puławy szacują nakłady na modernizację kotłów w istniejącej elektrociepłowni na 450 mln zł

2019-07-18 14:56
publikacja
2019-07-18 14:56

Zakłady Azotowe Puławy szacują nakłady na modernizację pozostałych kotłów na istniejącej części elektrociepłowni na 450 mln zł - podała Grupa Azoty ZA Puławy w komunikacie dotyczącym informacji uzupełniających do wniosku na NWZ zwołane na 23 lipca.

/ fot. za puławy /

Pod koniec czerwca, rada nadzorcza Puław zatwierdziła budżet dla projektu budowy bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe o łącznej wartości do 1,2 mld zł netto.

W celu dalszej realizacji projektu zarząd Puław zwołał na 23 lipca 2019 roku na godzinę 11.00 NWZ, przedmiotem którego będzie podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie w ramach projektu aktywów trwałych o łącznej wartości do 1,2 mld zł bez podatku od towarów i usług.

Inwestycja ma zostać sfinansowana w przeważającej części ze środków zewnętrznych.

Puławy podały także, że podstawowe wskaźniki ekonomiczne dla projektu wynoszą: ROI od 8,7 do 11,6 proc. oraz ROE od 9,0 do 12,8 proc. zależnie od wariantu pracy bloku (wysoka lub niska produkcja ciepła z bloku).

Realizacja projektu ma potrwać 36 miesięcy, a jej rozpoczęcie planowane jest we wrześniu 2019 r., po uzyskaniu zgód korporacyjnych, wydaniem pozwolenia rozpoczęcia prac (NTP).

Podane przez spółkę kamienie milowe dla projektu to: dostawa głównej konstrukcji stalowej – 11 miesiąc od NTP; zakończenie głównych robót fundamentowych budynku maszynowni i kotłowni – 14 miesiąc od NTP; dostawa generatora oraz turbina – 14 – 15 miesiąc od NTP; synchronizacja bloku z siecią – 31 miesiąc od NTP.

Wcześniej Puławy informowały, że blok energetyczny będzie spełniał wymagania stawiane przez konkluzje BAT. Nowy blok o mocy ok. 100MWe/300MWt będzie blokiem ciepłowniczo-kondensacyjnym z kotłem pyłowym węglowym. Blok będzie zasilany z istniejącej gospodarki węglowej.

W kwietniu Grupa Azoty informowała, że Puławy wstępnie przyjęły ofertę Polimeksu-Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy na budowę bloku energetycznego w Puławach. Wynagrodzenie generalnego realizatora inwestycji ma nie przekroczyć 1,16 mld zł netto. 

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki