REKLAMA

Przychody Asbisu wzrosły we wrześniu o ok. 39 proc. do 231 mln USD

2020-10-21 08:24
publikacja
2020-10-21 08:24
fot. Pixabay / Pexels

Asbis szacuje, że odnotował we wrześniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 231 mln USD wobec 166 mln USD przed rokiem, co oznacza wzrost o około 39 proc. - podała spółka w komunikacie.

„Wrzesień był miesiącem, w którym wypracowaliśmy najwyższe przychody miesięczne w tym roku. Zgodnie z naszymi założeniami sprzedaż Asbisu rośnie dynamicznie, potwierdzając słuszność objętej przez nas strategii. Notujemy wzrosty przychodów na praktycznie wszystkich naszych rynkach. Największą sprzedaż tradycyjnie zanotowaliśmy w Rosji, natomiast największą miesięczną dynamikę wzrostu przychodów zanotowała Słowacja oraz nasze operacje na Bliskim Wschodzie zlokalizowane w Dubaju" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Siergiej Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący Rady Dyrektorów spółki.

"Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu naszych przychodów były we wrześniu smartfony, procesory oraz akcesoria, wśród których najlepiej sprzedawały się słuchawki AirPods. Sprzedaż akcesoriów wzrosła o 70 proc. w porównaniu do września ubiegłego roku. Nowy model iPhone'a, iPhone 12, został niedawno wprowadzony na rynek przez firmę Apple. Spodziewamy się rozpocząć jego sprzedaż na naszych rynkach na przełomie października i listopada. Oczekuje się, że będzie to kolejny czynnik wzrostu naszych przychodów w tym roku” – dodał.

Asbis to dystrybutor produktów IT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także producent marek Prestigio, Canyon i Perenio. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki