REKLAMA

Przewodnicząca RN Comarchu sprzedała 335 926 akcji spółki

2020-01-27 13:56
publikacja
2020-01-27 13:56

Przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarchu Elżbieta Filipiak zbyła 335 926 akcji spółki za łącznie ok. 66,5 mln zł - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

/ fot. MOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock

Transakcja została przeprowadzona w piątek, 24 stycznia, a cena jednej akcji wynosiła 198 zł. W poniedziałek o godz. 13.50 za akcję Comarchu płacono na GPW 201 zł. W sumie pakiet wart więc był ponad 65 mln zł.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Comarchu - według stanu na dzień 15.11.2019 r., Elżbieta Filipiak posiadała 846 tys. akcji spółki (10,4 proc. w kapitale zakładowym), które uprawniają do 4 230 000 głosów na walnym zgromadzeniu (27,96 proc.).

Prywatnie Elżbieta Filipiak to żona Janusza Filipiaka, czyli prezesa oraz głównego akcjonariusza spółki. Sam Filipiak posiada 24,5 proc. akcji dających 36,8 proc. głosów na walnym zromadzeniu. Razem z żoną posiada więc pakiet kontrolny.

Sprzedaż tak dużego pakietu, przez tak znaczącą osobę w comarchowej układance, może być negatywnym sygnałem. Może, lecz nie musi, nie wiadomo bowiem gdzie akcje trafiły i czy nie była to np. operacja "wewnątrz rodziny". Póki co wiadomo jedynie, że była to transakcja pakietowa. 

/ Bankier.pl

Na giełdzie nie widać przesadnej reakcji na tę informację. Akcje Comarchu tracą w poniedziałek 1 proc., co na tle spadającego o 1,7 proc. szerokiego rynku, jest wynikiem niezłym i nie sugeruje, że inwestorzy negatywnie odebrali ruch Elżbieta Filipiak.

PAP Biznes/AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
andregru
Pewnie potrzebowała na "waciki" .
psokal
Cokolwiek by powiedzieć o Comarchu czy Filipiaku - za jedno należy mu się szacunek. Za to jak trzyma na smyczy stadionowych bandytów nazywających się "kibicami" Cracovii. Szkoda że pan Cupiał nie miał tyle odwagi.
specjalnie_zarejstrowany1
Bo "Pan Cupial" nie tyle ze nie mial odwagi ale mail interesy przeplatajace sie z tamtymi grupami. Proponuje zapoznac sie z historia jak powstawala Telefonika.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki