REKLAMA

Prokuratura zajęła 13,5 mln zł majątku byłego prezesa GetBacku

2018-09-20 01:49
publikacja
2018-09-20 01:49

Mienie za ponad 13,5 mln zł zajęła byłemu prezesowi GetBacku prokuratura; łącznie śledczy zabezpieczyli dobra podejrzanych na 80 mln zł informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Jak podkreśla gazeta, były prezes GetBacku Konrad K. jest głównym podejrzanym w aferze i pozostanie w areszcie do 13 grudnia. "Warszawski sąd przedłużył mu o trzy miesiące tymczasowy areszt. Taką samą decyzję podjął wobec Piotra B., jego współpracownika" - dodano.

Z ustaleń "Rz" wynika, że prowadząca śledztwo Prokuratura Regionalna w Warszawie, wspierana przez stołecznych policjantów z wydziału ds. odzyskiwania mienia, zabezpieczyła "na poczet przyszłych kar, grzywien i obowiązku naprawienia szkody" dobra należące do podejrzanych.

"Na chwilę obecną ogólna kwota zabezpieczeń majątkowych w sprawie sięga blisko 80 mln zł" potwierdziła cytowana w "Rz" rzeczniczka prokuratury, prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Według informacji "Rz" za kwotą zabezpieczenia kryją się m.in. pieniądze na kontach bankowych, gotówka, ruchomości, a także instrumenty finansowe. "I tak głównemu podejrzanemu Konradowi K. śledczy zajęli mienie o łącznej wartości ponad 13,5 mln zł" - podaje gazeta.

Jak wskazuje, zajęto również pieniądze na kontach innych podejrzanych. "To dopiero początek zabezpieczeń majątkowych" mówi "Rz" jeden ze śledczych i - jak czytamy - "podkreśla, że dla poszkodowanych, którzy stracili na obligacjach spółki, odzyskanie pieniędzy jest najważniejsze".(PAP)

agzi/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
sadinternetowypl
I to dzięki spółce która nigdy nie była rentowna.
antonicaracal
Społeczeństwo jest okradane niemal na każdym kroku przez mafijne układy i sekty !
Mierna edukacja, pomaga banksterom i Miśkom nabijać ludzi w butelkę !
2kbb
Polska to dobre miejsce do okradania ludzi...
Kraj na dorobku w którym postkomuna wraz ze zwykła mafią w białych kołnierzykach opanowała społeczeństwo...
pc1974
Zbyszek gazu zanim zdążą wyprowadzić !!!
historykgpw
Po ilości wpisów można mnie mać że wielu wyczyszczonych :-)
konra74
Wygląda na to że i PiS ma swojego Amber Golda bo w to że służby o niczym nie wiedziały to raczej nie uwierzę.
knf
GetBack w wyniku przestępstwa zarobił 740 mln zł z emisji akcji na GPW.

Z informacji, które wychodzą na światło dzienne, okazuje się, że prospekt emisyjny zawierał nieprawdziwe, nierzetelne oraz sfałszowane dane finansowe, które implikują wadę prawną przeprowadzonej publicznej emisji akcji IPO oraz dopuszczenie
GetBack w wyniku przestępstwa zarobił 740 mln zł z emisji akcji na GPW.

Z informacji, które wychodzą na światło dzienne, okazuje się, że prospekt emisyjny zawierał nieprawdziwe, nierzetelne oraz sfałszowane dane finansowe, które implikują wadę prawną przeprowadzonej publicznej emisji akcji IPO oraz dopuszczenie do obrotu na GPW.

Zadłużenie spółki wynosi 3.5 mld zł a jej aktywa wyceniane są na 1.2 mld, a to oznacza, że brakujące 2,3 mld gdzieś jest - te pieniądze nie zniknęły tylko zmieniły właściciela.

Zamiast skupiać się na płotkach, słupach prokuratura mogłaby zacząć kopać głębiej. Główny udziałowiec GetBack posiada ogromny majątek w Polsce i europie środkowej - gdyby Polska nie była tekturowym państwem to już dawno zamroziłaby wszystkie aktywa DNLD/Abris aż do momenty gdy obligatariusze i akcjonariusze odzyskają 100% swoich pieniędzy.
jasiek2017
gielda i obligacje korporacyjne to ryzyko wiec takie wpisy jak wyzej sa zenujace. Nikt nikogo nie zmuszal do zakupu czegokolwiek. Ludzie napedzani wasna chytrością przejechali sie. I to tyle.
gerwazy- odpowiada jasiek2017
Czyli co? Kazde oszustwo jest dozwolone, bo zawsze znajdzie sie chetny?

Proponuje 100 metrow rozbiegu i czolem w sciane.
gerwazy- odpowiada gerwazy-
Upss. Sorry za ten koment. Był skierowany jako odpowiedź do jakiegoś cwaniaka, ale jego post najwidoczniej został usunięty i wszedł tutaj.

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki