REKLAMA

Projekt Selvity rekomendowany do dofinansowania w wysokości 41,26 mln zł

2020-10-01 08:40
publikacja
2020-10-01 08:40
Selvita

Projekt Selvity dotyczący budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Usług Laboratoryjnych w Obszarze Odkrywania i Rozwoju Leków został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania w wysokości 41,26 mln zł, co stanowi całą wnioskowaną przez spółkę kwotę - podała Selvita w komunikacie.

W ocenie zarządu utworzenie Centrum Usług Laboratoryjnych będzie umożliwiało dalszy rozwój organiczny spółki poprzez możliwość zwiększenia skali działalności oraz poszerzenia portfolio świadczonych usług o takie, których spółka w tym momencie nie może oferować wobec braku dostępnej powierzchni laboratoryjnej, a tym samym będzie stanowiło jedną z kluczowych przewag rynkowych.

Centrum Usług Laboratoryjnych powstanie w Krakowie. Całkowita wartość projektu oszacowana jest na kwotę 145 mln zł, a jego realizacja przypadnie na lata 2020-2023.

Jak podano, projekt otrzymał wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

"Ostateczna kwota dofinansowania może ulec nieznacznej zmianie na etapie przygotowania dokumentacji do właściwej umowy. O jej zawarciu Spółka poinformuje osobnym raportem bieżącym" - napisano. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki