REKLAMA

Premier komentuje powrót Jacka Kurskiego na fotel prezesa TVP

2020-05-23 15:07
publikacja
2020-05-23 15:07

Decyzja Rady Mediów Narodowych o powrocie Jacka Kurskiego do zarządu telewizji publicznej jest suwerenna i właściwa - ocenił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Wiśniowej Górze.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował w czwartek, że ogłosił głosowanie nad powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej, a wniosek o poszerzenie zarządu i powołanie w jego skład Kurskiego wystosował p.o. prezes TVP Maciej Łopiński. Jak podały media, w piątek RMN powołała Kurskiego do zarządu TVP; w pięcioosobowej Radzie poparło go trzech członków , dwóch zagłosowało przeciw.

Morawiecki pytany o to, czy powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP to dobra decyzja, podkreślił, że "decyzja Rady Mediów Narodowych jest decyzją suwerenną i właściwą".

Jacek Kurski był prezesem Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A. od 8 stycznia 2016 r. do początku marca tego roku, kiedy z funkcji prezesa TVP odwołała go RMN.

Jak informowała wtedy Wirtualna Polska, dymisji Jacka Kurskiego domagał się prezydent Andrzej Duda; miał to być warunek do podpisania przez niego ustawy przyznającej 2 mld zł budżetowej dotacji dla mediów publicznych.

Na miejsce Kurskiego Rada Nadzorcza TVP S.A. delegowała Macieja Łopińskiego jako pełniącego obowiązki prezesa Zarządu.(PAP)

autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
henk54
Prezydent Duda mówił, że da 2 miliardy dla TVP pod warunkiem że Kurski odejdzie. Partia go oszukała. W poprzednich wyborach obiecywał że podniesie kwotę wolną od podatku natychmiast do 8 tysięcy, a potem co roku systematycznie będzie podnoszona. Bo jest haniebne opodatkowanie dochodów poniżej minimum socjalnego (miał Prezydent Duda mówił, że da 2 miliardy dla TVP pod warunkiem że Kurski odejdzie. Partia go oszukała. W poprzednich wyborach obiecywał że podniesie kwotę wolną od podatku natychmiast do 8 tysięcy, a potem co roku systematycznie będzie podnoszona. Bo jest haniebne opodatkowanie dochodów poniżej minimum socjalnego (miał świetny spot wyborczy o tym). I nawet złożył projekt, ale partia znowu go oszukała... Co są warte jego obietnice? Nic.
andrzejsebastiand
Czyli co własna partią wystawiła swojego prezydenta do wiatru ?
ajwaj
Kurski musi wrócic,
starsza Pani Sasiadka miala krem do 3 zebów i nie moze takiej znalezc
ajwaj
TV-PIS ma intrygujace reklamy,
reszta szambo
tomako_lunatic
To już nawet w obozie władzy nie szanują Adriana...
lelo1949
PIS wali kijem w klatkę ,a opozycja wyje
bangladesznadwisla
andrzej ty pajacu hahahaha
dmarch1
Oddaliscie mocz na swojego prezydenta ?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki