Premier: Nowa "piątka PiS" ma dać nowy impuls makroekonomiczny

Nasza polityka, nowa "piątka PiS", ma dać nowe perspektywy rozwojowe, nowy impuls; także impuls makroekonomiczny, bo jesteśmy w fazie globalnego spowolnienia - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną nt. nowej "piątki PiS.

(fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

"Dotrzymujemy słowa i to jest nasza odpowiedzialna polityka, która ma też dać nowe perspektywy rozwojowe, nowy impuls. Też impuls makroekonomiczny, bo jesteśmy w fazie globalnego spowolnienia. Taki impuls jest klasycznym, bardzo prawidłowym działaniem gospodarczym" - powiedział premier podczas konferencji prasowej,

"Opowieść o Polsce sprawiedliwej, to jest właśnie kontynuacja wdrażania naszej piątki" - zadeklarował szef rządu. "To jest właśnie to, co pokazujemy dzisiaj, jako kolejny program. To już jest kolejna nasza obietnica, która jest spełniana. Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy wcześniej i zgodnie z tym, co zaplanowaliśmy wcześniej. Wszystko musi się odbywać w pewnych sekwencjach" - powiedział Morawiecki. Jak zaznaczył, najpierw trzeba było "naprawić finanse publiczne".

"Trzeba powiedzieć, że często w czasach III RP liberałowie mówili, że musi być wolność. Ale jaka to wolność, kiedy rodzina z trójką, czy z czwórką dzieci nie może sobie pozwolić na szkolne zakupy bez kredytu, nie może sobie pozwolić na wyjazd na wakacje? Prawdziwa wolność jest wtedy, kiedy jest więcej sprawiedliwości społecznej" - oświadczył premier. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
23 24 search

PIS jest gwarancja przyspieszenia gleby polskiej niby gospodarki stojacej na blaszakch tesco i biedronka. Bo nikt nie powie mi ze jestesmy potega w jakies dziedzinie. Sorry potega w produkcji oscypka tego z mleka holenderskiego.

! Odpowiedz
16 25 nostsherlock

Mocny impuls do spadku

! Odpowiedz
11 43 antek10

To niech rozdadzą 2x więcej to bedzie prawdziwe tsunami w gospodarce. A ciezko pracujący lud dziwi sie dlaczego płace są na tak niskim poziomie.
Bo kasę rozdają zamiast obnizac podatki.

! Odpowiedz
34 39 marxs

"Nasza polityka, nowa "piątka PiS", ma dać nowe perspektywy rozwojowe, nowy impuls"-hahaha pożyczyć kasę od żydowskich bankierów i rozdać chciwemu motłochowi to zaiste "nowe perspektywy rozwojowe" w prostej drodze do bankructwa co ten magister historii bredzi

! Odpowiedz
29 22 marxs

ps. wpływy z VAT w lutym wzrosły r/r o 2% czyli o błąd statystyczny czyli PISy w momencie załamania gospodarczego w III RP ratunek widza w nowych jeszcze większych kredytach i długach to jest ten ich"nowy impuls" (takie "impulsy" mieli swojego czasu w Grecji,Argentynie czy Zimbabwe obecnie są w Wenezueli i Brazylii)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 22 zenonn

Piątka Kaczyńskiego. Minister finansów nie zgadza się na złamanie reguły wydatkowej .
Jak pisze gazeta, twórca reguły wydatkowej Ludwik Kotecki, wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, realizacja wyborczych obietnic PiS spowoduje przekroczenie reguły wydatkowej o 58 mld zł.

"Nie ma żadnej możliwości, aby PiS, nie łamiąc reguły wydatkowej, zrealizował swoje obietnice" - napisał Kotecki w opinii dla "Dziennika Gazety Prawnej". Zdaniem Koteckiego problemem są już obecne sztywne zobowiązania budżetowe.

Minister finansów Teresa Czerwińska wprost komunikuje, że z reguły wydatkowej nie zamierza rezygnować. - Reguła ta jest kluczowym narzędziem konstrukcji budżetu obok przestrzegania norm fiskalnych zawartych w pakcie stabilności i wzrostu - powiedziała na zeszłotygodniowym Forum Bankowym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 36 jjozi

Czy przedsiębiorca powinien się mocno trzymac za kieszeń czy juz może za serce

! Odpowiedz
20 15 nostsherlock

Powinien mocno trzymać bilet lotniczy za granicę

! Odpowiedz
2 1 karbinadel odpowiada nostsherlock

Albo szybkie auto. Ja wolę to drugie, bo do granicy mam niedaleko :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil