REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Prairie Mining podjęło działania prawne przeciwko Ministerstwu Środowiska ws. kopalni Jan Karski

2018-04-03 08:24
publikacja
2018-04-03 08:24

Prairie Mining podjęło działania prawne przeciwko Ministerstwu Środowiska w sprawie kopalni Jan Karski - poinformowało Prairie Mining w komunikacie. Spółka w grudniu 2017 złożyła wniosek o ustanowienie prawa użytkowania, na co resort miał trzy miesiące.

fot. / / Materiały dla mediów

[Aktualizacja 17:04] Na zamknięciu wtorkowej sesji akcje Prairie Mining tanieją o 25 proc., do 1,60 zł wobec kursu odniesienia na poziomie 2,12 zł.

Umowa użytkowania nie została zawarta w tym okresie - co zdaniem spółki - oznacza złamanie przepisów.

W przypadku, gdy umowa nie zostanie zawarta, inne podmioty mogą składać wniosek o koncesję wydobywczą na obszar koncesyjny Jan Karski.

"Działania prawne rozpoczęte jednak przez Prairie przed polskim sądem mają zapobiec udzieleniu przez ministerstwo środowiska koncesji innym podmiotom do czasu aż zakończona zostanie procedura prawna" - podała spółka.

Prairie dodało, że nie wyklucza też podjęcia innych działań w celu zachowania swoich praw.

Spółka poinformowała także, że nie otrzymała jeszcze decyzji środowiskowej, nie mogła więc złożyć wniosku o koncesję wydobywczą. Do 2 kwietnia 2018 r. Prairie było jedynym podmiotem, który miał prawo do złożenia takiego wniosku. (PAP Biznes)

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (8)

dodaj komentarz
jendreka
Każdy interes że SP tak się kończy.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xtyro
Kto wie czy to nie jest celowe działanie, żeby wykurzyć australijczyków i przejąć kopalnię. Zaraz okaże się, że koncesje na ten teren dostanie jakaś państwowa kopalnia.
slc350
Koncesji nie dostanie bo po to ten proces żeby zablokować innym drogę do koncesji =..... cała reszta przebiega jak przebiegała, czyli decyzja i koncesja... Wtedy Prairie może najzwyczajniej wycofać się z procesu i tym sprytnym sposobem zyskali czas.... Tak na prawdę nic się nie zmieniło...... tylko termin
slc350
Brawo opieszałość urzędnicza osiągnęła poziom kosmiczny.... mam nadzieję na bardzo sowite odszkodowanie najlepiej wypłacone z prywatnych pieniędzy urzędnika....
slc350
A jeszcze pamiętaj "drogi" uRzędniku i rZądzie, że masz na sumieniu setki inwestorów którzy właśnie tracą ciężko zarobione pieniądze sprzedając z niemal 30% stratą ...... bo komuś się nie chciało albo miał gdzieś....... po prostu, poPIS możliwości olewania petenta przez urzędnika....
slc350 odpowiada slc350
O kurcze 15 i 18 "czerwonych łapek" w dosłownie 30min... widać, że służbiści działają....
nostsherlock odpowiada slc350
Nie lekceważ płatnych trolli

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki