REKLAMA

Ponad połowa Polaków nie chce podwyższenia składki zdrowotnej [Sondaż]

2021-05-06 06:54
publikacja
2021-05-06 06:54
Ponad połowa Polaków nie chce podwyższenia składki zdrowotnej [Sondaż]
Ponad połowa Polaków nie chce podwyższenia składki zdrowotnej [Sondaż]
fot. Syda Productions / / Shutterstock

61,3 proc. Polaków nie chce podwyższenia składki zdrowotnej, nawet jeśli podniesie to jakość świadczeń w ochronie zdrowia - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". 31,4 proc. ankietowanych zgodziłoby się na zapłacenie wyższej składki.

Respondenci odpowiadali na pytanie, czy zgodziliby się na płacenie wyższej składki zdrowotnej, w zamian za podniesienie jakości świadczeń w ochronie zdrowia i skrócenie kolejek do lekarzy. Takie rozwiązanie zdecydowanie popiera 10,8 proc. respondentów. Opcję "raczej tak" wybrało 20,6 proc. ankietowanych.

Odpowiedź "raczej nie" wybrało 24,6 proc. ankietowanych. Zdecydowanie przeciwko podnoszeniu opłat przekazywanych na ochronę zdrowia jest 36,6 proc. badanych.

7,3 proc. badanych nie ma opinii w tej sprawie.

Sondaż został wykonany 23 kwietnia br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

oloz/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
zenonn
W Polsce jest mnóstwo działaczy gospodarczych. Płacą składki i nie korzystają wcale z NFZ.
Skorzystanie z państwowej ochrony zdrowia to koszmar. Znajomości i łapówki są potrzebne.
Dopłacać? By profesor z ordynatorem mieli nowe auto? NIE !
300_pala
W PZU można mieć lepszą ofertę ubezpieczenia zdrowotnego niż w NFZ....
frogsia
Nie i jeszcze raz nie. To jest po prostu jakiś żart, żebym ja jeszcze z NFZ korzystała. Kij im w nos. Takie terminy kosmiczne wizyt. Kolejno ostatnio wielkie pretensje, że zajmuję miejsce dla innego pacjenta, bo przecież mogłam się sama leczyć. A do dentysty również trzeba ze swojej kieszeni wyciągnąć. Nie ma i już...
jakal
Do wszystkich : w Polsce od 1999 roku nie ma służby zdrowia !!!
Jest natomiast ochrona zdrowia i system ochrony zdrowia.
Służba jest wojskowa, więzienna, policja ,straż itp.
...oraz u pana we dworze
andregru
A władza chce objąć bezpłatnym leczeniem wszystkich bez względu czy płacą składki czy nie . Skąd na to środki ?
clochard
Zaorać ten skansen zwany służbą zdrowia. Każdy powinien mieć do wyboru czy chce się ubezpieczyć w publicznej czy prywatnej kasie chorych. Szpitale sprywatyzować tak aby jedni i drudzy byli ich klientami. Państwo powinno jedynie nadzorować i regulować koszty usług tak aby szpitale/przychodnie adekwatnie naliczały koszty Zaorać ten skansen zwany służbą zdrowia. Każdy powinien mieć do wyboru czy chce się ubezpieczyć w publicznej czy prywatnej kasie chorych. Szpitale sprywatyzować tak aby jedni i drudzy byli ich klientami. Państwo powinno jedynie nadzorować i regulować koszty usług tak aby szpitale/przychodnie adekwatnie naliczały koszty zabiegów. Prywatnie ubezpieczeni mogliby wtedy dopłacić do wyższego zakresu usług (np. dentysta). Teraz wielu jest ubezpieczonych w obu systemach równolegle, a korzystać z publicznego nie mogą, bo im staruszki z rana zabierają wszystkie "numerki".
kerad_
Ale ci sami Polacy powiedzieliby, że są za zwiększeniem środków na służbę zdrowia do 6% PKB! Wszyscy są za zwiększeniem środków na służbę zdrowia pod warunkiem że nie oni będą płacić :-)
hal9ooo
nie zapominaj średnie IQ w populacji to ~ 100 => połowa na poniżej...
hal9ooo
...a smartfony są za darmo do abonamentu....

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki