Ponad 50 pracowników zakładów w Działoszynie zakażonych koronawirusem

2020-06-04 17:08
publikacja
2020-06-04 17:08

U 56 pracowników producenta mrożonek w Działoszynie (Łódzkie) potwierdzono koronawirusa – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W piątek w mieście ma zostać uruchomiony punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid-19.

/ Shutterstock

Jak powiedziała Zalewska koronawirusem zakażonych jest 56 pracowników. Wyjaśniła, że do tej pory przebadano blisko 100 osób – wszystkich z jednej zmiany. Według mediów jedna z pracownic tej zmiany poszła z objawami grypy do lekarza. Okazało się, że choruje na Covid-19.

Zalewska dodała, że w piątek zbiera się powiatowy sztab kryzysowy z udziałem m.in. wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wojewoda wnioskował do 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, aby w piątek uruchomić w Działoszynie punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid-19.

Media informują również, że wicestarosta pajęczański Paweł Sikora zapewnia – powołując się na służby sanitarne – że mrożony asortyment spożywczy z zakładów nie stanowi żadnego zagrożenia dla klientów. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Cóż...Nie pierwszy przypadek i niestety nie ostatni .Pandemia ,Epidemia covid 19 nie zakończyła się wcale wbrew mydleniu przez wielu oczu.Na całym świecie rozprzestrzeniła się i trwa nadal zadomawiając się coraz niestety bardziej i zbierając ze sobą coraz więcej tragedii ludzkich na całym świecie !. INFO https://www.Cóż...Nie pierwszy przypadek i niestety nie ostatni .Pandemia ,Epidemia covid 19 nie zakończyła się wcale wbrew mydleniu przez wielu oczu.Na całym świecie rozprzestrzeniła się i trwa nadal zadomawiając się coraz niestety bardziej i zbierając ze sobą coraz więcej tragedii ludzkich na całym świecie !. INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki