Polska dobrze wydaje unijne pieniądze

Wydatki Polski z funduszy unijnych były najczęściej kontrolowane w UE. Tylko jedna trzecia transakcji zawierała błędy. To wynik lepszy niż Niemców czy Francuzów, podsumowuje Gazeta Wyborcza.

Wydatki w Polsce w ostatnich latach były jednymi z najczęściej kontrolowanych przez Europejski Trybunał Obrachunkowy. Wynika to z tego, że Polska dostaje najwięcej pieniędzy w całej Unii. Wypadamy korzystnie na tle innych krajów UE, zwłaszcza pod względem wykorzystania środków oraz niskiej częstotliwości błędów stwierdzanych w audytach Trybunału, tłumaczy Augustyn Kubik, członek ETO.

Przy okazji prezentacji raportu przedstawiciele Trybunału przyznali, że w Polsce mamy bardziej skuteczny system kontroli wydatków niż w innych krajach UE. Polski system kontroli unijnych projektów należy do najskuteczniejszych w Europie, ocenił Kubik. (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~endi

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sposob-wiceministra-na-orzechowy-biznes,117973.html

! Odpowiedz
0 1 ~maja

Tak naprawdę są to nasze pieniądze tylko wydane na inwestycje asfaltowo-betonowe, które nie dają trwałych miejsc pracy, bo tak każe UE . To są nasze pieniądze tylko odłożone w czasie. Wszystko to spłacimy , kiedy utną się fundusze EU, wówczas staniemy się płatnikiem netto. Z tym dobrze wydawanymi unijnymi pieniędzmi to jest jakaś bajka. Pomimo deszczu pieniędzy z UE wzrost w Polsce jest nędzny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~retgg

jeżeli wzrost pomimo tych pieniędzy jest marny, to co by było bez nich?

! Odpowiedz
0 1 ~aaaaa

Hiszpania i Grecja też "dobrze wydawały" w czasie gdy wydawały....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil