REKLAMA
WEBINAR

Polenergia uruchomiła Farmę Wiatrową Szymankowo o mocy 38 MW

2021-10-21 17:46
publikacja
2021-10-21 17:46

Polenergia uruchomiła Farmę Wiatrową Szymankowo o mocy 38 MW. Tym samym łączny portfel wiatrowych inwestycji grupy wzrósł o 15 proc. do 287 MW - podała w komunikacie prasowym Polenergia.

Polenergia uruchomiła Farmę Wiatrową Szymankowo o mocy 38 MW
Polenergia uruchomiła Farmę Wiatrową Szymankowo o mocy 38 MW
fot. Michał Adamski / / FORUM

Polenergia poinformowała, że Farma Wiatrowa Szymankowo to dziewiątą inwestycja Polenergii w elektrownie wiatrowe na lądzie. Zlokalizowana jest na terenie gminy Miłoradz w województwie pomorskim. Składa się z 11 turbin, każda o mocy aż 3,45 MW. Gondola położona jest na wysokości 134 metrów od ziemi, natomiast średnica łopat wiatraka to 132 metrów. Łącznie daje to wysokość aż 200 metrów.

„Na nową farmę wiatrową czekaliśmy ponad 5 lat. To wspólny sukces Polenergii oraz naszych wykonawców. Z dumą dopisujemy już oficjalnie do naszego portfela projektów wiatrowych w eksploatacji 38 MW. Mamy ponad 287 MW mocy wytwórczych, a niebawem dołożymy kolejne 148 MW z budowanych farm w Dębsku i Kostomłotach. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, która stawia nas w gronie liderów aktywnie wspierających transformację polskiego rynku energetycznego. Jesteśmy jednym z największych krajowych producentów energii z lądowych farm wiatrowych. Do chwili uruchomienia pierwszych turbin na Bałtyku, ten segment naszej działalności pozostanie głównym źródłem czystej, zielonej energii, którą dostarczamy coraz większej grupie klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Polenergii Michał Michalski.

Na realizację FW Szymankowo Polenergia pozyskała w listopadzie 2019 roku finansowanie od konsorcjum banków w wysokości 107 mln zł. Pod koniec 2019 roku FW Szymankowo wygrała aukcję dla dużych nowych elektrowni wiatrowych na lądzie i tym samym uzyskała gwarantowane 15-letnie wsparcie - w konsekwencji w lipcu 2020 roku uzyskała zwiększenie finansowania w formie kredytu inwestycyjnego do poziomu 171 mln zł.(PAP Biznes)

epo/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki