REKLAMA

Podkarpackie: Spowolnienie prac na odcinku A4 Tarnów-Dębica Pustynia

2012-04-19 14:52
publikacja
2012-04-19 14:52

19.04. Rzeszów (PAP) - Na podkarpackim odcinku budowy autostrady A4 od Tarnowa do Dębicy Pustynia nastąpiło chwilowe spowolnienie prac. To efekt przestojów w dostawach betonu, bo główny wykonawca robót ma problemy z płatnościami.

W czwartek w rozmowie z PAP Andrzej Smyrski, kierownik tego odcinka z ramienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie (GDDKiA) poinformował, że firma Hydrobudowa nie otrzymuje betonu, bo za wcześniej dostarczony nie zapłaciła. Problemy z płatnością to efekt wstrzymania kredytu, bank ma bowiem wątpliwości czy Hydrobudowa zakończy kontrakt w umówionym terminie.

W związku z tym około 300 robotników chwilowo nie może wykonywać prac związanych np. z wylewaniem betonu.

Smyrski zapewnił PAP, że Hydrobudowa wyjaśnia sytuację i w najbliższych dniach prace te wznowi.

Dodał też, że na odcinku autostrady A4 od Tarnowa (węzeł Krzyż) do węzła Dębica Pustynia, liczącym 32 km, każdego dnia pracuje około tysiąca osób, które wykonują m.in. zbrojenia, nasypy, rusztowania. Te prace trwają bez przeszkód. GDDKiA przewiduje, że odcinek od Tarnowa do Dębicy Pustyni będzie gotowy do końca roku.

Wykonawcą robót na tym odcinku jest konsorcjum firm, którego liderem jest Hydrobudowa Polska. Jej partnerami są PBG, Aprivia i spółka Siac Construction. Umowa na wykonanie tego fragmentu A4 została podpisana w lipcu 2010 r. Odcinek ten przebiega przez województwo małopolskie (13 km) i podkarpackie.

Zakres prac, jakie wykonawca ma zrealizować zakłada budowę 30 obiektów inżynieryjnych, w tym m.in. estakadę, mosty i wiadukty w ciągu autostrady i nad nią.

Budowa autostrady A4 jest największą inwestycją drogową na Podkarpaciu. Trasa przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów, do przejścia z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość A4 wyniesie ok. 670 km. Podkarpacki odcinek autostrady ma ponad 160 km. (PAP)

api/ amac/ ura/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki