REKLAMA

Poczta Polska sprzedała 3 mln książek w 2020 r.

2021-02-24 12:25
publikacja
2021-02-24 12:25
Poczta Polska sprzedała 3 mln książek w 2020 r.
Poczta Polska sprzedała 3 mln książek w 2020 r.
/ Poczta Polska

Poczta Polska sprzedała w swoich placówkach 3 mln książek w 2020 r. - poinformowała w środę spółka. Największym zainteresowaniem cieszyła się oferta skierowana do dzieci i młodzieży.

Jak wskazano w środowej informacji prasowej, w 2020 r. Poczta Polska "zanotowała łączną sprzedaż wydawnictw na poziomie 3 mln egzemplarzy".

Największym zainteresowaniem cieszyła się oferta adresowana do dzieci i młodzieży - zaznaczono. Wśród pozycji dla tej grupy znalazły się: łamigłówki, albumy z naklejkami, kolorowanki, a także praktyczne kompendia wiedzy lingwistycznej i matematycznej. "Łączna sprzedaż dla tej grupy odbiorców wyniosła 2 mln egzemplarzy" - czytamy.

Z kolei w gronie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych tytułów adresowanych dla czytelników dorosłych znalazła się „Polska niezwykła” – praktyczny przewodnik z atlasem, zawierający zbiór atrakcyjnych turystycznie miejsc w kraju. "Duże zainteresowanie przewodnikiem wskazywać może na to, że czytelnicy, po zakończeniu pandemii, mają zamiar powrócić do aktywności turystycznej i już dziś planują swoje podróże" - oceniono.

Jak podano, w kategorii literatury obyczajowej najlepiej sprzedawały się „Podróż Cilki” oraz „Tatuażysta z Auschwitz”. "Książki te już po raz kolejny znajdują się w czołówce tytułów najchętniej nabywanych w sieci dystrybucyjnej Poczty Polskiej" - napisano. Dodano, że zainteresowaniem czytelników cieszyły się też: wydawnictwa kulinarne, bibliografie, wydawnictwa religijne, poradniki z dziedziny medycyny naturalnej.

"Łączna sprzedaż literatury dla osób dorosłych w 2020 r. wyniosła prawie 1 mln egzemplarzy" - wskazano.

Jak podano, sieć dystrybucyjna spółki to ok. 7 500 placówek, z czego blisko 5 300 zlokalizowanych jest w małych miejscowościach.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki