Plany przejęć pozwoliły na kontynuacją wzrostów

2010-09-27 10:34
publikacja
2010-09-27 10:34
Poniedziałek przyniósł wzrosty na początku notowań w Europie. Po 9:30 najważniejsze indeksy na giełdach w Londynie, Paryżu i we Frankfurcie rosły ponad 0,2 proc.

W poniedziałek europejskie giełdy rozszerzają piątkowe zyski. Akcje na drożeją za sprawą informacji o planowanych przejęciach.

Producent szerokiej gamy dóbr konsumpcyjnych Unilever zyskiwał w Londynie 2,4 proc. Spółka zgodziła się zapłacić 3,7 mld dolarów za amerykańskiego wytwórcę kosmetyków do pielęgnacji włosów Alberto Culver. W ten sposób Unilever stanie się światowym liderem w produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Bank HSBC Holdings poinformował o zmianach w kierownictwie, co nie zostało dobrze ocenione przez inwestorów. Akcje kredytodawcy taniały w Londynie o 0,3 proc. Walory Barclays zyskiwały niemal 1 proc. a Royal Bank of Scotland Group ponad 0,7 proc.

Koniec ostatniego tygodnia był udany dzięki budującym informacjom z gospodarki. W Niemczech indeks nastrojów przedsiębiorców Instytutu Ifo osiągnął najwyższy poziom od czerwca 2007 roku. Wzrost wskaźnika zmniejszył niezadowolenie związane ze słabymi wynikami indeksów PMI.

W Stanach Zjednoczonych przedstawiono garść informacji dotyczących rynku nieruchomości. Publikacje wskazują na stabilizację sytuacji, co może stanowić punkt wyjścia do poprawy nastrojów w branży. Zarówno sprzedaż nowych domów, jak i na rynku wtórnym była zgodna z oczekiwaniami analityków. Inwestorzy ocenili dobrze dane o wielkości zamówień na dobra trwałego użytku w Stanach Zjednoczonych.

W tym tygodniu inwestorzy poznają niezwykle ważne informacje dotyczące amerykańskiej gospodarki. We wtorek organizacja Conference Board przedstawi indeks nastrojów konsumentów. W czwartek amerykańskie Biuro Analiz Ekonomiczny opublikuje ostateczną wielkość produktu krajowego brutto w drugim kwartale. Następnego dnia zostanie przedstawiony niezwykle ważny indeks ISM dla sektora przemysłowego.

P.L.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki