REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Piwo w Czechach będzie tańsze. Rząd obniży VAT o połowę

2016-02-02 13:31
publikacja
2016-02-02 13:31

Czesi, którzy piją najwięcej piwa na świecie, wkrótce będą mieć powód, aby spożywać jeszcze więcej tego napoju. Minister finansów Andrej Babisz zaproponował obniżenie podatku VAT na piwo beczkowe o ponad połowę - z 21 proc. do 10 proc.

fot. / / FORUM

"Nie jest to populistyczna propozycja. Ma ona sens" - powiedział we wtorek Babisz. Dodał, że celem takiego kroku jest złagodzenie stanowiska opozycji w kwestii obowiązkowej elektronicznej rejestracji sprzedaży produktów, nad czym debatuje obecnie parlament.

Nie wszyscy jednak w trójpartyjnym rządzie, w skład którego wchodzą Czeska Partia Socjaldemokratyczna (CzSSD) kierowana przez premiera Bohuslava Sobotkę, ugrupowanie ANO 2011 pod przywództwem Babisza oraz Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna - Czechosłowacka Partia Ludowa (KDU-CzSL) zgadzają się na propozycję ministra finansów.

Zdaniem Sobotki obniżenie podatku VAT na piwo stoi w sprzeczności ze strategią rządu mającą na celu obniżenie konsumpcji alkoholu. CzSSD wolałaby obniżyć podatek na podstawowe produkty żywnościowe. (PAP)

mmi/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~bezchmielu
A ja nie lubię piwa. Serio, różnych próbowałem (masówka, niezależne browary, import itd.) chciałem polubić nie udało się.
Czy żałuję - nie!
~Bartek
Przez lata pilem dwa piwa każdego popołudnia jak jakiś Czech. Od roku nie pije piwa w ogóle... waga minus 10 kg. Taka prawda.
~machina
jedno piwo to jakieś 300-500 kcal. daje to na dwa piwa jakieś 600-1000 kcal. dzienne zapotrzebowanie dla faceta zaczyna się mniej więcej od 1800 kcal, w zależności od wieku, wagi i aktywności fizycznej, może sięgać nawet do 3000 kcal i więcej. jak łykałeś przed snem taką ilość kalorii, to czemu dziwić się, że jedno piwo to jakieś 300-500 kcal. daje to na dwa piwa jakieś 600-1000 kcal. dzienne zapotrzebowanie dla faceta zaczyna się mniej więcej od 1800 kcal, w zależności od wieku, wagi i aktywności fizycznej, może sięgać nawet do 3000 kcal i więcej. jak łykałeś przed snem taką ilość kalorii, to czemu dziwić się, że ważyłeś 10 kg więcej. to nie piwo jest winne, tylko złe nawyki. chcesz pić codziennie browary, to albo więcej ruszaj się za dnia, albo jedz mniej. piwo (o ile nie mówimy o sikach z koncernów) zawiera cenne składniki. na pewno jest zdrowsze od białego pieczywa. inna sprawa, czy taka ilość pita systematycznie nie odbije się na wątrobie i uzależnieniu od alkoholu. picie zdrowego piwa po treningu fizycznym jest nawet wskazane - według ostatnich badań.
~cc
A ja krwa mało jjem biegam i nie moge schudnąć
Ale pije dwa piwa dziennie. to tu jest problrm największy jak widzę
Na nieszczęcie lubię piwo
~abradab
Widać jest kraj w którym politycy mogą jakieś zmiany na plus wykonać.
~IszySekretarzKaczy
A polski rząd, dla równowagi akcyzę na piwo podniesie... cieszycie się pislamiści???
~nie_polski_rząd
tylko nierząd PISnietych a to dwie różne rzeczy
~La
W Czechach ok 300 zl na dziecko. Rowniez pierwsze.
I tanie piwo.
Za to swiatyni opatrznosci i Jezusa jsk w Swiebodzicach nie maja i koscioly puste. Jak zyc ?...
~taki_jeden
To jak oni ściągną pieniądze, by zbudować większego Jezusa niż my w Świebodzinie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki