REKLAMA
ZAGŁOSUJ

PiS ma z kim przegrać. Sondaż Kantar dla "GW"

2021-11-22 07:23
publikacja
2021-11-22 07:23
PiS ma z kim przegrać. Sondaż Kantar dla "GW"
PiS ma z kim przegrać. Sondaż Kantar dla "GW"
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Według sondażu Kantar opublikowanego w poniedziałek w "Gazecie Wyborczej" PiS może liczyć na 30 proc. poparcia w wyborach parlamentarnych, KO na 24 proc., a Polska 2050 na 14 proc. Na kolejnych miejscach plasują się Konfederacja z 9 proc. poparcia i Lewica - 8 proc.

Według badania progu wyborczego nie przekroczyłyby Koalicja Polska-PSL, którą poparłoby 4 proc. badanych, oraz Kukiz'15 z poparciem 2 proc.

Choć PiS prowadzi w partyjnym rankingu, opozycja wygrywa z Kaczyńskim w cuglach. Ale jest "ale": zwycięży, jeśli pójdzie do wyborów razem, np. gdy powstanie blok wyborczy Koalicja Obywatelska i Polska 2050 - pisze "GW".

Z sondażu Kantar dla "GW" przedstawionego w poniedziałkowym wydaniu gazety wynika, że aż 78 proc. Polaków deklaruje, że pójdzie na wybory (w tym 57 proc., że na pewno). "Co ciekawe, dziś wyższą mobilizację wyborczą deklarują wybory Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, niższą PiS czy Lewicy. PiS traci wyborców od roku" - oceniła "GW".

Wśród tych, co chcą głosować, PiS popiera teraz 30 proc. "To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem i o 6 punktów mniej niż przed rokiem, w październiku 2020 r." - czytamy w "GW".

Notowania Koalicji Obywatelskiej to 24 proc. poparcia - w październiku było to 25 proc. Lewica podobnie – wzrost z 7 do 8 proc. Tylko partia Szymona Hołowni poprawiła swoje notowania z 10 do 14 proc. I jeszcze Konfederacja, której poparcie skoczyło z 6 do 9 proc.

6 proc. pytanych, na kogo zagłosują, odpowiedziało: "Nie wiem/Trudno powiedzieć".

Parcie dla Koalicji Polskiej-PSL zadeklarowało 4 proc. badanych, a dla Kukiz'15 - 2 proc.

Zagłosuję na "którąś z partii opozycyjnych, jeszcze nie wiem którą" - odpowiedziało 2 proc. respondentów.

Kolejne 2 proc. to inne odpowiedzi.

Badanie zostało zrealizowane za pomocą wywiadów CATI, na reprezentatywnej próbie ogółu mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat N=1002, w dniach 16-18.11.2021 r.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (39)

dodaj komentarz
next3
Spokojnie, prawdziwy Armagedon dopiero przed wami drodzy dobrozmianowcy :-)
bankroll
No tak, a jak zsumujemy niebioracych udzial w glosowaniu to wyjdzie ze niglosujacy maja wiecej % niz pis....
Zresztą... po co sie ten h**ownia ukrywa? Wiadomo ze to jest to samo co PO, wiec razem moga miec te 40%. Ale wtedy myslacy, ze glosuja na bezpartyjnego, doznają szoku umysłowego, bo jak to, przeciez on płakał do konstytucji!
No tak, a jak zsumujemy niebioracych udzial w glosowaniu to wyjdzie ze niglosujacy maja wiecej % niz pis....
Zresztą... po co sie ten h**ownia ukrywa? Wiadomo ze to jest to samo co PO, wiec razem moga miec te 40%. Ale wtedy myslacy, ze glosuja na bezpartyjnego, doznają szoku umysłowego, bo jak to, przeciez on płakał do konstytucji!!??!!!....

Ja tu widzę 91% poparcia dla postkomunistów i 9% dla niewiadomej partii, ktora z jednej strony ma swietny pomysl na gospodarkę dla naszego kraju, z drugiej dosc kontrowersyjne niektore poglady, aczkolwiek nadal wygrywaja pogladami z komunistyczna banda czworga, choc nigdy nie wiadomo jak oni beda sie zachowywac jak dojda do wladzy....

Tak czy siak pis nie zejdzie raczej ponizej 30%, coraz wiecej mamy emerytow a wiec elektorat bedzie stabilny.
Co do PO, to na nich glosuja glownie ubeki i masochisci, ktorzy pragna aby wladze znow odzyskalo nasze slonce peru, nasz niemiecki bohater narodowy, ktory dla dobra swojej ojczyzny jest gotow sprzedac cala Polskę.

SLD, jawne komuchy, tego nie rozumiem, dlaczego jest takie przyzwolenie w naszym kraju na partie komunistyczne a nazistowskie nie? O ile sie nie mylę, to oba te ustroje totalitarne w rownym stopniu zagrazaly ludziom, a jednak ci pierwsi, co nawet sie przyznaja ze sa komunistami, zyja sobie jak pączki w maśle w naszym kraju...
podatnik-
Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy Soros, na którą Hołownia Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy Soros, na którą Hołownia musi odpowiedzieć jak najszybciej?
max5000
Musi być cieniutko w PO, do wyborów 2 lata, efekt Tuska działał tylko 2 miesiące, programu nie ma, straszenie PISem, Rosją i Polexitem tez przestało działac . Marsze błyskawic tez były i marsze tęczowe gejowskie w całej Polsce. Ostatnia deska ratunku to promotor i patron Tuska Michnik i sondaże zamówione przez GW. Róbcie tak dalej.
samsza
Zważywszy na to, że pis robi to co chcą Niemcy, zmiana generalnie nic nie zmieni, będzie tylko bardziej... Brak opodatkowania wielkich, podwyżki kovidowe i klimatyczne, likwidacja rolnictwa będą na pewno. Biedakom przyciśniętym wysoką inflacją nikt nic nie chce "dać", więc PO też będzie grabić klasę średnią,Zważywszy na to, że pis robi to co chcą Niemcy, zmiana generalnie nic nie zmieni, będzie tylko bardziej... Brak opodatkowania wielkich, podwyżki kovidowe i klimatyczne, likwidacja rolnictwa będą na pewno. Biedakom przyciśniętym wysoką inflacją nikt nic nie chce "dać", więc PO też będzie grabić klasę średnią, aby tamci mogli żyć. Przykład co się stało z OFE to potwierdza.
Jedyną trwałą różnicą może być otwarcie granic, elita jak w RPA będzie chronić się za zasiekami, a reszta, zwłaszcza kobiety zintegrują się z gośćmi i będą okazywać liczne przykłady ksenofobii.
kerad_
Wg tego sondażu PIS ma 30% poparcia, a druga partia 24% - to z kim PIS może przegrać ? :-)
max5000
Komorowski w 2015 r miał 70% poparcia w sondażach GW i tvn a potem okazało się ze nie ma w wyborach nawet 40% poparcia. Tyle są warte wasze sondaze na zamówienie. Warto rozmawiac z ludzmi i nie sugerowac sie zadnymi sondazami. Ludzie jesli nie zagłosują na PIS to na pewno nie wybiorą alternatywy w postaci PO bo pamietają Komorowski w 2015 r miał 70% poparcia w sondażach GW i tvn a potem okazało się ze nie ma w wyborach nawet 40% poparcia. Tyle są warte wasze sondaze na zamówienie. Warto rozmawiac z ludzmi i nie sugerowac sie zadnymi sondazami. Ludzie jesli nie zagłosują na PIS to na pewno nie wybiorą alternatywy w postaci PO bo pamietają 8 lat rządów Niemca z Sopotu.
jarekzbyszek
Lepszy Niemiec z Sopotu i Rusek z Żoliborza.
max5000
Jak Michnik dołączy do swojego brata stalinowskiego sędziego Stefana to moze będzie w tym kraju normalnie. Skończy się plucie na polskie wartosci i naśmiewanie z Polaków.
grzegorzkubik
Michnik płaci, Michnik wymaga. Niedawno był wiarygodny sondaż Social Changes. PIS 41%, KO 23% itp.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki