"Partie całkiem nieźle wywiązały się z obowiązku parytetów"

Przewodnicząca Stowarzyszenia Kongresu Kobiet Anna Karaszewska uważa, że część partii politycznych dobrze wywiązała się z obowiązku parytetów na listach wyborczych.

Jak mówiła w "Sygnałach Dnia"- szczególnie PO i SLD mają wśród kandydatów na posłów więcej niż wymagane 35 procent kobiet. Przewodnicząca Stowarzyszenia Kongresu Kobiet przypomniała, że jej środowisko walczyło o 50-procentowe parytety, choć - jak dodała w Programie Pierwszym Polskiego Radia- 35 procent to krok we właściwym kierunku.

W opinii Anny Karaszewskiej, zbyt często jednak kobiety na listach wyborczych są obsadzane tak, że nie mają praktycznie szansy wygranej. Dostają na przykład pierwsze miejsce na liście w miejscu, gdzie partia ma bardzo małe poparcie. To pokazuje według Przewodniczącej Stowarzyszenia Kongresu Kobiet, że parytety nie są do końca traktowane poważnie.

Anna Karaszewska podkreśliła, że zwiększenie roli kobiet w polityce pomoże w spełnieniu 200 postulatów, które przedstawiono podczas I. Kongresu Kobiet. Chodzi między innymi o równouprawnienie w kwestii płac, dostęp do stanowisk czy opiekę zdrowotną. Dlatego też zachęciła wszystkie kobiety, by 9 października poszły do urn.

Informacyjna Agencja Radiowa
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil