PRL zniknie z ulic miast i wsi

2016-02-26 04:42
publikacja
2016-02-26 04:42

W dwa lata - rządząca partia chce usunąć patronów budynków i nazwy ulic, które pochodzą z czasów PRL. Weryfikację przeprowadzi IPN.

PRL zniknie z ulic miast i wsi / fot. Andrzej Sidor / FORUM

Do Sejmu wpłynął senacki projekt ustawy zakładający odgórną dekomunizację przestrzeni publicznej w Polsce. Projekt przewiduje zakaz propagowania komunizmu i innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Ustawa autorstwa senatorów PIS dotyczy również samorządów. Ich uchwały będzie kontrolował wojewoda. Jeżeli uzna, że nazwa nawiązuje do komunistycznej symboliki, to po zasięgnięciu opinii IPN, będzie mógł daną uchwałę unieważnić - informuje "Gazeta Wyborcza".

(PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (45)

dodaj komentarz
~Emeryt
NARESZCZIE !!! DŁUGO NA TO CZEKALIŚMY... ZA DŁUGO!
~Dim
"Projekt przewiduje zakaz propagowania komunizmu i innego ustroju totalitarnego" gdyż te ustroje lubiły zakazywać a przecież tego nie chcemy ? Prawda, towarzysze ?
~goldman
solidarnosc to mogla obalic ale pollitra wodki a nie PRLon wciaz jest w sercach i umyslach ludzi i niedlugo juz powroci zastepujac takich zulikow jak pan W..
~dok
ludzie solidarnosci to wyjatkowo podli i okrutni ludzie wobec wlasnego narodu. miejsce tych ludzi jest w wiezieniu za to co zrobili w szczegolnosci plaga bezdomnych dzieci, patologia w domach z powodu braku pracy, wyjazdami mlodych w milionach. teego sie nie da opisac.
~Jasne
"Jedyna słuszna Partia" chce wymazać historię, żeby młodzi nie wiedzieli, w którą stronę prowadzą ich rządy.
~acv
są już nowe pokolenia Polaków dl których liczy się intelekt, kasa, przyszłość. W d*pe z teczkami, tablicami, nazwiskami...
~gość
A kasa w szczególności? Na wnuczka, schowaj dowód babci, weź kredyt i wyjedź, postaw tęczę, sprzedaj lasy bo już nic innego nie zostało a reszta niech pracuje nowocześnie PO 85 plus?
~światsieśmieje
Jak zajrzeć w korzenie tych Polaków , o których piszesz to się raptem okaże , że nie tacy oni Polacy z dzida pradziada. Tu się z Tobą zgadzam takich CI u nas dostatek i tak właśnie myślą jak piszesz. Normalni Polacy wychowują swoje dzieci w oparciu o tradycje i głębsze wartości niż opisane przez Ciebie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki