REKLAMA
TYDZIEŃ Z KRYPTO

PKP Cargo planuje wynająć 400 sztuk specjalistycznych wagonów. Przewiozą kruszywa, rudy żelaza, węgiel czy stal

2025-10-06 13:24, akt.2025-10-07 11:02
publikacja
2025-10-06 13:24
aktualizacja
2025-10-07 11:02

PKP Cargo planuje wynająć 400 sztuk specjalistycznych wagonów na rzecz transportu towarów dla rynku artykułów budowlanych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Jest to element strategii założonej w Planie Restrukturyzacji.

PKP Cargo planuje wynająć 400 sztuk specjalistycznych wagonów. Przewiozą kruszywa, rudy żelaza, węgiel czy stal
PKP Cargo planuje wynająć 400 sztuk specjalistycznych wagonów. Przewiozą kruszywa, rudy żelaza, węgiel czy stal
fot. Elżbieta Krzysztof / / Shutterstock

Jak podano, skład 42 wagonów Eamnos jest pierwszym, który wzmocni flotę dla rynku artykułów budowlanych - docelowo w przyszłym roku spółka planuje wynająć 400 sztuk. 4-osiowy wagon typu Eamnos przeznaczony jest do transportu materiałów sypkich niewrażliwych na wilgoć, takich jak kruszywa, żwir, rudy żelaza, rudy mineralne, węgiel, drewno i stal.

"Posiadanie nowego typu wagonów we flocie PKP Cargo, na które jest zapotrzebowanie rynkowe, zwiększy wachlarz ofertowy spółki i otworzy nowe możliwości przewozowe. Buduje tym samym naszą przewagę konkurencyjną pokazując, że stawiamy na rozwiązania wysokojakościowe, które optymalizują proces przewozowy. Tego typu działania wpisują się zarówno w plan restrukturyzacji jak i strategiczne plany operacyjne" – powiedziała cytowana w komunikacie Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes PKP Cargo. (PAP Biznes)

mbi/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Światłowód z usługami bezpiecznego internetu
Światłowód z usługami bezpiecznego internetu
Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
nierzad
niedawno tysiace zezlomowali.Gospodarskie oko POPISU
samsza
WAGON WĘGLARKA TYPU EAMNOS: przeznaczony jest do transportu kruszywa,
rudy żelaza w międzynarodowym systemie transportowym

https://www.euro-wagon.com/fileadmin/user-files/oferta/eamnos/PL_Eamnos_57..pdf
lisiec
Ekspansja restrukturyzacyjną XD
sajetan
Eamnos to typowa węglarka .. a ledwo co wyprzedali się z blisko 10 000 węglarek...
sajetan
Co ciekawe NIGDZIE nie można znaleźć KTO kupił te wagony od PKP CARGO ! A niby to spółka skarbu państwa i takie dane z postępowań PRZETARGOWYCH powinny być JAWNE !
sajetan odpowiada sajetan
Czyżby UA ? I otworzy szybko KONKURENCJĘ w Polsce?
polonu
wagony może będą tylko nie będzie co przewozić .

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki