PKO BP zamyka ostatnie skrytki sejfowe we Wrocławiu

analityk Bankier.pl

Bank przenosi oddział 1 we Wrocławiu z ul. Wita Stwosza 33-35 do nowej siedziby na ul. Piotra Skargi. W nowej siedzibie nie będzie już skrytek sejfowych, podobnie jak w innych placówkach banku w mieście. Bo skrytki zajmują za dużo miejsca.

Jeden z klientów PKO BP napisał nam na adres alert@bankier.pl, że PKO Bank Polski kazał mu odebrać zawartość zdeponowaną w skrytce sejfowej w oddziale na ul Wita Stwosza 33-35. Bank przenosi tę placówkę na ul. Piotra Skargi 1. Niestety w nowej siedzibie nie będzie już skrytek bankowych, więc klient musi odebrać swoje depozyty i przenieść w inne miejsce.

(YAY Foto)

- Trwa proces uzgodnień z klientami możliwości odebrania zawartości przechowywanych w skrytkach sejfowych i wykonanie wszystkich czynności zgodnie z bankowymi przepisami – tłumaczy Iwona Radomska z biura prasowego PKO Banku Polskiego. - Zakończenie procesu zamknięcia skrytek sejfowych jest planowane na IV kwartał br. Postanowienia umowy przewidują jej wypowiedzenie w przypadku likwidacji oddziału, który świadczy tego typu usługę – mówi.

Dodaje, że w oddziałach banku we Wrocławiu usługa wynajmu skrytek sejfowych nie będzie już dostępna. Jednym z powodów nieodtworzenia skrytek są m.in. ograniczenia powierzchniowe oddziałów. Niezależnie od tego, do marca 2019 roku będą jeszcze funkcjonować stanowiska obsługi klienta w dotychczasowej placówce.

- PKO Bank Polski poza możliwością wynajmu skrytek sejfowych oferuje klientom wynajem kaset depozytowych. W regionie wrocławskim pozostaje 5 oddziałów świadczących tę usługę – dodaje Radomska. - Dostępność jest różna, w niektórych oddziałach są dostępne na bieżąco, w innych konieczna jest ich rezerwacja – tłumaczy.

Biuro prasowe podaje, że w całej Polsce w ok. 170 oddziałach banku można wynająć skrytkę sejfową lub kasetę. Liczba ta ulega zmianie z uwagi na zamykanie oddziałów lub przenoszenie ich do nowych lokalizacji, które nie zawsze dają możliwość zaoferowania takiej usługi.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 ajwaj

Ostatnie ostrzezenie dla PISty,
malo czasu dla odkrecania, chociaz i tak sie nie uratujesz

! Odpowiedz
5 6 ajwaj

no to zmienic LOOSERów PISy,
banków w okolicy do oporu :)

! Odpowiedz
0 3 karbinadel

No to pokaż mi, który bank w okolicy oferuje skrytki depozytowe

! Odpowiedz
1 1 ajwaj odpowiada karbinadel

a dla ciebie swiat sie na grabicy na Odrze zatrzymal ?

! Odpowiedz
5 25 nikt4

to jest jakaś kpina!
Największy bank w Polsce i w takim mieście jak Wrocław nie ma ani 1 skrytki depozytowej.

Jak dla mnie to dyskwalifikuje PKO BP jako poważny bank, skoro nie oferuje on podstawowej usługi bankowej. To trochę tak, jakby PKO BP oglosił, że już nie przyjmuje depozytów.

! Odpowiedz
6 41 karbinadel

No przecież nie może być tak, żeby obywatel coś trzymał w skrytce, a władza nie widziała, co tam jest.

! Odpowiedz
11 10 silvio_gesell

Akurat do skrytki państwo może zaglądnąć, zwykły komornik ma takie uprawnienia. Jeśli jest jakieś drugie dno w likwidacji sejfów, to nie ze strony państwa, ale samych banków - gotówka jest droga w obsłudze i generuje ryzyka płynności, z zagrożeniem stabilności całego systemu bankowego włącznie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 karbinadel odpowiada silvio_gesell

Upały się dają we znaki? W jaki niby sposób przedmioty trzymane w skrytkach wpływają na stabilność systemu bankowego? A tak naprawdę, w tym wypadku nie ma drugiego dna. Po prostu bank likwiduje ten oddział, bo sprzedał cały budynek. Szkoda, bo bank istniał tam od połowy XIX wieku, a skarbiec jest jeszcze przedwojenny

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 silvio_gesell odpowiada karbinadel

Gotówka trzymana w większych ilościach poza rachunkami bezgotówkowymi w oczywisty sposób powoduje ryzyka bilansowe.

! Odpowiedz
13 17 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz