PKL uruchomiły wspólny skipass na swoje kolejki

Od poniedziałku Polskie Koleje Linowe uruchomiły kartę PKLpass, która umożliwia zakup przejazdów na sześć kolejek w polskich górach, bez konieczności stania w kolejkach i w atrakcyjnych cenach.

Kartę można pozyskać w punktach sprzedaży PKL-u, można ją też zamówić przez internet do domu.

Oprócz możliwości zakupu biletów bez konieczności stania w kolejce, PKL oferuje szereg promocji cenowych. Turyści będą mogli np. zakupić bilet wjazdu na Kasprowy Wierch w niższej cenie - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na Kasprowym Wierchu Patryk Białokozowicz członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu PKL.

Choć zima w Tatrach jest w pełni, to na Kasprowym Wierchu nie można jeszcze jeździć na nartach z powodu zbyt małej pokrywy naturalnego śniegu. Z uwagi na ochronę przyrody stoków położonych na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie można sztucznie naśnieżać.

Władze spółki zabiegają o możliwość złagodzenia przepisów, by pozwolić na sztuczne naśnieżanie tras narciarskich w Kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym. W tym celu złożyliśmy stosowną dokumentację do oceny ministra środowiska oraz władz Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po opinii tych dwóch podmiotów będziemy wiedzieli co możemy wykonać, w jakim zakresie i w jakim horyzoncie czasowym - powiedział Białokozowicz.

Zapowiedział on, że w najbliższą sobotę ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami Gubałówki w sprawie uruchomienia tamtejszych tras. Historyczna trasa na Gubałówce jest zamknięta od 2005r. ponieważ władze PKL nie doszły do porozumienia ze wszystkimi właścicielami stoku.

Oprócz kolejek linowych na Kasprowy Wierch, kolei na Gubałówkę i Butorowy Wierch, do PKL należą także kolejki linowe w Krynicy, Szczawnicy, Zawoi i Międzybrodziu Żywieckim. (PAP)

szb/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Turysta

"Hej Góral jo se Góral,
Hej spod samiuskich Tater,
Hej łobloł zech się mocem,
Bo zech loł pod wiater."

Tak mozna podsumować sytuacje w Tatrach, niestety.

Na szczescie sa takie kraje gdzie 600 km tras jest na jednym skipasie i mozna nasniezac..
Gdzie po Parku Narodowym mozna jezdzic na nartach, rowrem, konno.

Góry są dla nas!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ceny_chore

Atrakcyjnych cenach? Hahahahaha
Skipass w tamtym roku dla dziecka na Jaworzyne cały sezon zimowy kosztował koło 500zł. W tym roku 460zł 6 dni. Cena z kosmosu. Rodzic i dwójka dzieci na 10 dni 2500zł za same skipassy.
Tanie bilety hahahahaha....

Ostatni rok tam jadę i to tylko dlatego, że mam już rezerwację. I myślę, że nie tylko ja.
Ludzie wybiorą inne góry gdzie śnieg jest gwarantowany a cena niewiele wyższa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne