REKLAMA

PGNiG: po połączeniu z PKN Orlen magazyny gazu pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu

2022-07-31 16:35
publikacja
2022-07-31 16:35
PGNiG: po połączeniu z PKN Orlen magazyny gazu pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu
PGNiG: po połączeniu z PKN Orlen magazyny gazu pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Po połączeniu PGNiG z PKN Orlen magazyny gazu pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu; zmieni się tylko ich operator, na inną polską spółkę - podkreśliła w niedzielę spółka gazowa. Nie ma mowy o sprzedaży podziemnych magazynów gazu - dodała.

W niedzielę PGNiG odniosło się na Twitterze do połączenia z PKN Orlen, które - zgodnie z decyzją UOKiK - może dojść do skutku pod warunkiem wyzbycia się kontroli PGNiG nad Gas Storage Poland - operatorem magazynów gazu.

"W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach, wyjaśniamy: nie ma mowy o sprzedaży podziemnych magazynów gazu" - zapewniła spółka. "Po połączeniu PGNiG z PKN Orlen magazyny pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu. Zmieni się tylko ich operator, na inną polską spółkę" - wyjaśniło PGNiG.

W piątek zarządy PGNiG i PKN Orlen uzgodniły plan połączenia obu spółek i parytet wymiany akcji PGNiG na akcje PKN Orlen. W zamian za jedną akcję PGNIG jego akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu.

Wdrożenie planu połączenia nastąpi po decyzjach, które zostaną podjęte podczas Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy obydwu spółek. W prezentacji skierowanej do inwestorów Orlen poinformował, iż przewiduje, że Walne Zgromadzenie Orlenu odbędzie się we wrześniu, a PGNiG w październiku, natomiast połączenie zostanie zarejestrowane i sfinalizowane w październiku / listopadzie tego roku.

16 marca br. prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał warunkową zgodę na połączenie PKN Orlen i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży spółki Gas Storage Poland, która zarządza magazynami gazu należącymi obecnie do PGNiG.(PAP)

kmz/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lukaszslask
jak to ustalone?z kim?:)
Przede wszystkim traktujmy wszystkich powaznie,skoro lotek dostal lepszy parytet od Orlenu,to tu tez powinna byc jakas nagroda....powinno byc przynajmniej 1:10 i jakas sowita dyw na Pgnig...
No Daniel....wierze w Ciebie

Powiązane: Połączenie PGNiG i Orlenu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki