REKLAMA

PGNiG odkrył nowe złoże gazu na Podkarpaciu

2020-08-07 13:08
publikacja
2020-08-07 13:08
fot. P.Waniorek / FORUM

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo sukcesem zakończyło prace wiertnicze w gminie Wiązownica w powiecie jarosławskim. Otwór Zapałów-3K pozwoli na wydobycie ok. 5 mln m sześc. gazu ziemnego rocznie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Sukces odwiertu Zapałów-3K oznacza, że PGNiG odkryło nowe złoże gazu ziemnego na Podkarpaciu. To potwierdzenie, że ten region ma wciąż duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój krajowego wydobycia gazu. Dzięki naszemu doświadczeniu i umiejętnościom, jesteśmy w stanie budować bezpieczeństwo energetyczne kraju w oparciu o eksploatację własnych zasobów" – powiedział cytowany w komunikacie prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Spółka podała, że wybór lokalizacji otworu Zapałów-3K poprzedziła analiza archiwalnych informacji geologiczno-geofizycznych. Dane zebrane w trakcie wiercenia odwiertu posłużą teraz do oszacowania zasobności nowego złoża i zaplanowania kolejnych prac w tym rejonie, aby optymalnie wykorzystać jego potencjał.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
plutarch
Tymczasem naukowcy mówią, że musimy natychmiast... Dalej znacie.
plutarch
Znów manipulacja plusami na bankier.pl (oczywiście zgodnie z geopolitycznym interesem Moskwy - przypadek...). Redakcjo, botnet wiadomy wam rozjeżdża forum, zróbcie coś z tym!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki