REKLAMA

PGE będzie wnioskować o podwyżkę taryfy na energię na przyszły rok

2021-09-08 14:06
publikacja
2021-09-08 14:06
PGE będzie wnioskować o podwyżkę taryfy na energię na przyszły rok
PGE będzie wnioskować o podwyżkę taryfy na energię na przyszły rok
fot. Sunshine Studio / / Shutterstock

PGE będzie wnioskować o podwyżkę taryfy na energię na przyszły rok, trwają wyliczenia co do skali – poinformował PAP Biznes prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

„Będziemy wnioskować o podwyżkę taryfy na energię na przyszły rok. Jesteśmy w trakcie wyliczeń” - powiedział PAP Biznes Dąbrowski w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

„Ceny energii dla odbiorców muszą odzwierciedlać sytuację rynkową. W taryfach musi być przeniesiona cena CO2, która wynika z polityki Unii Europejskiej. Ta cena obecnie przekracza wszelkie oczekiwania rynkowe. Ponadto, przed spółkami energetycznymi ogromny proces inwestycyjny, to wydatki rzędu kilkuset mld zł w branży” - dodał prezes PGE.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił we wtorek, że podwyżka cen energii jest nieuchronna. Jak wskazywał, spółki nie mogą dokładać do biznesu, muszą też inwestować. Mówił, że spółki muszą obniżać koszty, by skala podwyżek cen energii była jak najniższa.

Prezes PGE postuluje, by przymierzyć się do uwolnienia cen energii.

„Uwolnienie cen energii jest rozwiązaniem stosowanym w większości krajów Unii Europejskiej. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie ceny energii są regulowane. Postulujemy, by się do tej zmiany przymierzyć. Wymaga to decyzji politycznych” - powiedział Dąbrowski. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
qart
Kretyńska polityka klimatyczna UE i całego lewactwa. W cenie prądu więcej płacimy już za CO2 niż za sam prąd!
300_pala
Nie. Kretyńska polityka dobrej zmiany która w 2015 zaorała oze i postawiła na wungiel
krrzysiek2
i bardzo dobrze podnosić i 50%. i pokazywać gębę tłustego kłamcy i malwersanta na 70milionów sasina, jak przekonuje o tym,że cena prądu dla gospodarstw domowych nie wzrośnie. Może w końcu dotrze do upośledzonego elektoratu jaka jest prawdziwa twarz pisiaków i ich zapewnienia...
antek10
Obstawiam że wzrost ceny za prądu zgonią na UE. Pewnie UE też im kazała VAT utrzymywać na 23% bo ma być wiecej niż u Niemców.
marxs
i brawo PIS walić pańszczyźnianych ,bogobojnych Wolaczków w dudę niech sobie sanacyjną przedwojenną Wolskę przypomną jak dzieciaki siedziały i odrabiały lekcje przy świecy

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki