REKLAMA
WEBINAR

PEP i KGHM TFI: budowa eletrowni biomasowej

2010-02-09 15:32
publikacja
2010-02-09 15:32
Polish Energy Partners (PEP) podpisał z KGHM TFI list intencyjny dotyczący realizacji przez PEP i fundusz inwestycyjny zamknięty zarządzany przez KGHM TFI projektu budowy i eksploatacji elektrowni biomasowej o mocy 30-35 MW pracującej na potrzeby grupy KGHM - podał PEP w komunikacie.

PEP podał, że rozpocznie prace mające na celu przygotowanie projektu do realizacji, a równocześnie strony ustalą szczegółowe zasady jego realizacji.

"O ile prace przygotowawcze potwierdzą atrakcyjność realizacji projektu, wówczas PEP i fundusz obejmą udziały w specjalnej spółce powołanej do realizacji projektu, a nowa elektrownia biomasowa powinna rozpocząć pracę na przełomie 2012 i 2013 roku" - napisano w komunikacie.

Budowa elektrowni dla grupy KGHM ma na celu zwiększenie niezależności energetycznej grupy KGHM oraz realizację strategii w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

"Zrealizowanie tego projektu przez PEP oznaczać będzie osiągnięcie korzyści z kolejnego projektu outsourcingowego opartego o zieloną energię i realizowanego dla wiodącego przedsiębiorstwa przemysłowego w Polsce" - napisano.
Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
newcommer
przepraszam czy jak pierdnę to będzie więcej gazu? Kogo szukają na ten pic?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki