REKLAMA

Oto banki, w których założysz konto firmowe całkowicie online

2019-05-15 06:00
publikacja
2019-05-15 06:00

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na konto firmowe, powinni zwrócić uwagę na wiele aspektów. Koszt prowadzenia, możliwości, które daje taki rachunek, oraz to, czy bank pozwoli założyć rachunek bez konieczności pojawiania się w placówce.

fot. / / YAY Foto

W dobie internetu niemal wszystko możemy załatwić zdalnie – zrobić zakupy, złożyć zeznanie roczne, zawrzeć umowę z dostawcą usług telefonicznych. Również banki wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając założenie rachunku online. Wystarczy wejść na stronę internetową danego banku i wypełnić zamieszczony tam wniosek. Niestety okazuje się, że klienci firmowi nie we wszystkich instytucjach mogą liczyć na takie ułatwienie. W dalszym ciągu przeważają banki, w których wymaga się od przedsiębiorców obecności w placówce bankowej w celu podpisania dokumentów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego?

Wybierając rachunek firmowy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, opłaty za prowadzenie oraz wysokość prowizji pobieranych od poszczególnych usług, np. za wypłaty z bankomatów. Jeśli rachunek ma pełnić funkcję inwestycyjną, istotne jest również oprocentowanie oferowane przez bank czy możliwość założenia rachunku lokacyjnego. Dla przedsiębiorców równie ważny jest dostęp do limitów w koncie czy otrzymanie na preferencyjnych warunkach karty kredowej lub pożyczki.

Istotną cechą konta powinna być zatem kompleksowość, czyli możliwość korzystania z wielu usług, które ułatwiają prowadzenie firmy. Łatwy dostęp do konta przez internet czy aplikację mobilną niejednokrotnie zaważa na wyborze banku, w którym przedsiębiorcy otwierają rachunek firmowy. Rachunek ma przede wszystkim spełniać oczekiwania przedsiębiorcy i umożliwiać szybką obsługę transakcji. Właściciele biznesów cenią sobie swój czas, którego nie chcą tracić, stojąc w kolejce do doradcy klienta. Dlatego, aby znaleźć najodpowiedniejszy rachunek dla siebie, warto porównać oferty kliku banków oraz dodatkowo sprawdzić za pomocą jakich kanałów jest możliwe jego otwarcie.

Założenie rachunku bez konieczności wychodzenia z firmy

Chętnie wybieramy usługi czy produkty, które można zakupić przez internet. Niejednokrotnie pozwala to zaoszczędzić czas, a nawet pieniądze. W myśl tej zasady również banki wyszły naprzeciw swoim klientom, umożliwiając im zakładanie konta przez internet.

Proces otwarcia rachunku firmowego jest szybki i wygodny. Wystarczy wejść na stronę internetową danego banku i wypełnić odpowiedni wniosek. Niestety okazuje się, że w dalszym ciągu większość instytucji finansowych wymaga od klienta odwiedzenia dowolnej placówki w celu podpisania umowy.  Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Bankier.pl, tylko w 12 bankach przedsiębiorca może założyć konto firmowe całkowicie online. 

Banki, w których założysz konto firmowe całkowicie online

Nazwa

Opis

Alior Bank

iKonto Biznes jest dostępne tylko online. Przedsiębiorca musi wypełnić wniosek online dla nowych klientów biznesowych Alior Banku prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Wybrać sposób aktywacji konta

przelewem online z rachunku osobistego (nie z firmowego). UWAGA - premia dla klienta nawet do 1700 zł

Nest Bank

BIZnest Konto Firmowe to oferta dla posiadaczy własnej działalności gospodarczej lub spółek. Konto jest bezpłatne, przedsiębiorcy mogą uniknąć również opłat za korzystanie z karty płatniczej oraz nielimitowanych przelewów krajowych.

Idea Bank

Konto FIRMA TO JA bezpłatne konto przez pierwsze 24 miesiące od otwarcia

bezpłatne standardowe przelewy przez Internet system do zarządzania firmą Idea Cloud w pakiecie

mBank

mBiznes konto Standard w procesie otwarcia rachunku po przez wideorozmowę z ekspertem online, z zainstalowanej aplikacji mobilnej pracownik potwierdza tożsamość klienta i składa wniosek, a klient zatwierdza umowę w aplikacji i aktywuje konto - zdalnie i podczas jednej rozmowy. Dodatkowo dla systemu Android klient może płacić kartą zaraz po jej zamówieniu ,za pośrednictwem Google Pay. Nie musi czekać na „plastik”, aby z niej korzystać.

Bank Millennium

Konto Mój Biznes przedsiębiorca założy logując się do Millenetu tymi samymi danymi, którymi loguje się do konta osobistego. Wystarczy wypełnić wniosek i potwierdzić wprowadzone dane. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne jeśli przedsiębiorca wykona przelew do ZUS/US lub zapewni wpływ na kwotę min. 1000 zł.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia to bezpłatny rachunek pod warunkiem, gdy wykonana zostanie płatność składki ZUS o minimalnej wartości 200 zł z tego konta w danym miesiącu. Konto można założyć całkowicie online, przez internet, aplikację mobilną lub bankowość elektroniczną Mini Firma.

PKO BP

PKO KONTO FIRMOWE dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, w tym wykonujących wolne zawody. Otwarcie konta całkowicie online jest dostępne tylko dla obecnych klientów banku przez serwis iPKO.

Źródło: Bankier.pl, na podstawie informacji zebranych od banków.

Okazuje się, że mimo posiadania przez bank możliwości otwarcia rachunku przez internet, nie wszystkie produkty można nabyć w ten sposób. Przykładem jest Alior Bank, w którym iKonto Biznes otwierane jest całkowicie online, natomiast takiej możliwości nie mają już klienci wybierający inny rachunek firmowy. UWAGA - premia dla klientów nawet do 1700 zł!

Na dobrej drodze do bycia online

Niektóre banki dają przedsiębiorcom przedsmak założenia konta online. Oznacza to, że klient może złożyć wniosek przez internet, ale musi podpisać umowę przy kurierze lub w placówce. Do banków, które oferują taką możliwość, należą m.in: 

Spółki zapraszane do oddziału

O ile klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą bez problemu założyć rachunek firmowy przez internet, o tyle spółki muszą się zmagać z dłuższymi procedurami. Między innymi w mBanku klienci, którzy założyli rachunek za pośrednictwem kanałów zdalnych, mają możliwość podpisania dokumentów przez kuriera, w placówce lub mFinanse. Nie dotyczy to jednak spółek z o.o. Mimo złożenia wniosku online, przedsiębiorcy muszą udać się do placówki mBanku w celu podpisania umowy rachunku oraz złożenia wzoru podpisu. 

Otwieranie rachunku firmowego przez internet jest procedurą łatwą i wygodną, dodatkowo jeśli potwierdzamy dane przelewem, możemy z niego korzystać niemal natychmiast. Niestety w dalszym ciągu nie wszystkie banki wprowadziły możliwość zawarcia umowy rachunku przez internet. Klienci innych niż wymieniona dwunastka instytucji na takie udogodnienie muszą jeszcze poczekać. 

Joanna Leja, Katarzyna Rostkowska

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
opiekunnestbank
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowadzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej,Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowadzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatach sieci Euronet, korzystanie z Bankowości Internetowej (w tym również za kody SMS do autoryzacji przelewów) oraz internetowe przelewy europejskie SEPA. Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Więcej na stronie banku: nestbank.pl/dla-twojej-firmy/konta/biznest-konto

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
zdzichucz
O ile wiem to w mBanku również można założyć online, ale upewnię się o tym jak będę zakładał konto.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marekrz
Raiffeisen się zwija. W przypadku Volkswagen Bank - obecni klienci już dostali wypowiedzenie umów i do końca roku muszą zmienić bank. Po co je umieszczać w zestawieniu, jak już ich nie ma?

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki