REKLAMA

Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów. E-maile o kontroli podatkowej są fałszywe

2016-11-09 13:48
publikacja
2016-11-09 13:48
fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska / FORUM

Ministerstwo Finansów poinformowało na Twitterze przed fałszywymi e-mailami o rzekomej kontroli podatkowej. W załączniku do wiadomości znajduje się najprawdopodobniej wirus.

Fałszywa wiadomość zawiera informację o planowanej kontroli podatkowej. Jej nadawcą jest rzekomo Ministerstwo Finansów. Z treści komunikatu wynika, że resort dowiedział się o procederze ukrywania dochodów przez odbiorcę wiadomości. Wzywa go do osobistego stawienia się w siedzibie ministerstwa w określonym terminie. Szczegóły sprawy i informacja o sankcjach karnych znajdują się w załączonym do wiadomości pliku.

Plik jest spakowany za pomocą programu ZIP. Ministerstwo Finansów poinformowało na Twitterze, że nie jest autorem tych wiadomości, a spakowany plik zawiera złośliwy kod, który uaktywni się na komputerze odbiorcy.

Ta metoda może być wykorzystywana na przykład przez złodziei atakujących klientów korzystających z bankowości internetowej. Oszuści na różne sposoby próbują im podrzucić wirusa, który zainfekuje komputer i wykradnie wrażliwe dane. Wcześniej złodzieje wykorzystywali podobny mechanizm podszywając się pod firmy kurierskie czy banki.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Adas
Jak Donald do Hilary? http://almoc.pl/img.php?id=8408 a gdzie CB§? CBA? Policja? przeciez jest IP i adres mailowy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki