Jarosław Kaczyński pokazał majątek. Oto co posiada prezes PiS

2020-07-01 14:20
publikacja
2020-07-01 14:20
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Jarosław Kaczyński przedstawił oświadczenie majątkowe. W porównaniu do ubiegłorocznego prezes PiS powiększył swój kapitał.

W oświadczeniu majątkowym Jarosław Kaczyński zaznaczył, że posiada 104 tys. zł - to o 22 tys. zł więcej, niż wykazał w poprzednim. Bez zmian pozostała natomiast kwestia nieruchomości, nadal jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 mkw., którego wartość szacowana jest na ok. 1,5 mln zł.

W 2019 roku Jarosław Kaczyński otrzymał 94,2 tys. zł tytułem uposażenia poselskiego. Do tego doliczyć trzeba jeszcze 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej, a także 6,9 tys. zł emerytury miesięcznie, co dało roczną kwotę w wysokości 82,8 tys. zł. Łącznie więc w 2019 roku zarobił on ponad 200 tysięcy złotych. 

Prezes PiS oświadczył także, że nie jest udziałowcem w żadnych spółkach i nie prowadzi własnego biznesu. Nie posiada również ruchomości o wartości wyższej niż 10 tysięcy złotych, np. samochodu.

Kaczyński, jak dowiadujemy się z dokumentu, ma kredyt zaciągnięty w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej im. Stefczyka. Do spłaty zobowiązania pozostało mu ok. 107 tysięcy złotych. Podobnie jak przy poprzednim oświadczeniu podał, że zobowiązanie zostało zaciągnięte na "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem". Co ciekawe, w 2018 roku kwota to zapłaty wynosiła ok. 109 tys. zł.  

Kliknij, aby pobrać PDF / Sejm RP

DU

/ Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (110)

dodaj komentarz
grzechu_comeback
a może bankierek opisze rewelacje w zeznaniach POsłów tzw Partii Razem?????? No.... jakoś nie widzę.... pięknie bankierku, pięknie.... półeczka tefałeniku i wybiórczej. Niżej już tylko Urban.
knife
W 2019 roku Jarosław Kaczyński otrzymał 94,2 tys. zł tytułem uposażenia poselskiego. Do tego doliczyć trzeba jeszcze 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej, a także 6,9 tys. zł emerytury miesięcznie, co dało roczną kwotę w wysokości 82,8 tys. zł. Łącznie więc w 2019 roku zarobił on ponad 200 tysięcy złotych.W 2019 roku Jarosław Kaczyński otrzymał 94,2 tys. zł tytułem uposażenia poselskiego. Do tego doliczyć trzeba jeszcze 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej, a także 6,9 tys. zł emerytury miesięcznie, co dało roczną kwotę w wysokości 82,8 tys. zł. Łącznie więc w 2019 roku zarobił on ponad 200 tysięcy złotych.

Wielu tutaj pseudoprywaciaków zabiera głos i twierdzi, że przytoczone kwoty są netto - na rękę!
Nie bez kozery napisałem pseudprywaciaków, bo ani czytać nie potrafią ani pisać ze zrozumieniem. Ale zabierać chamski głos potrafią, typowe POwcy, pające zniżkowe pojęcie o czymkolwiek.
krrzysiek2 odpowiada (usunięty)
twoja pogarda do "prywaciaków" jest porażająca, Lecz się póki będzie późno. Zazdrość i zawiść szkodzą i zaślepiają to co w życiu ważne. Chyba,że to twoja pasjonująca praca pisanie paszkwili...
jezykminimalny
Rafał czy jesteś za zniesieniem Janosikowego ?
nostsherlock
Czyli podsumowując, gość zarobił w poprzednim roku 200 k, zapewne tyle samo w poprzednich latach odkąd rządzą. to jakiś 1 mln. Nie powiększył swojego majątku, nie ma więcej oszczędności. Trzeba być skończonym kretynem, żeby nie widzieć w tym oświadczeniu nieprawidłowości. A ten cały jego dom, który uwzględnił Czyli podsumowując, gość zarobił w poprzednim roku 200 k, zapewne tyle samo w poprzednich latach odkąd rządzą. to jakiś 1 mln. Nie powiększył swojego majątku, nie ma więcej oszczędności. Trzeba być skończonym kretynem, żeby nie widzieć w tym oświadczeniu nieprawidłowości. A ten cały jego dom, który uwzględnił w wycenie ma już od dawna.
knife
To 200k brutto.
Żadna mi to rewelacja. Niebotyczna to kwota dla tych co wolą na świeżym lufcie pochodzić a nie do pracy, nie wspominając o tych wychowanków za czasów PO , co za przysłowiowy tysiąc złotych robią u cwanych prywaciaków i mają kredyt na 40lat pod hipotekę, jak im sugerował Komorowski ówczesny prezydent.
To 200k brutto.
Żadna mi to rewelacja. Niebotyczna to kwota dla tych co wolą na świeżym lufcie pochodzić a nie do pracy, nie wspominając o tych wychowanków za czasów PO , co za przysłowiowy tysiąc złotych robią u cwanych prywaciaków i mają kredyt na 40lat pod hipotekę, jak im sugerował Komorowski ówczesny prezydent. Są związani z tym mieszkaniem , jak drzewo z korzeniami, to się nazywa zatrzymanie biedy w miejscach ich występowania. Działania PO to taki bezkrwawy obóz koncentracyjny w płaszczyźnie ekonomicznej, za sprawą Niemców i Brukseli wykończą nas i z powrotem staniemy się niewolnikami na usługach Panów z unii europejskiej.
killgore odpowiada knife
Jak każdy troll unikasz odniesienia się do meritum. Jak można nie mieć praktycznie żadnych oszczędności, nie mając praktycznie żadnych wydatków? Na kurs prawa jazdy, na samochód ani dentystę raczej tych pieniędzy nie wydał :)
nostsherlock odpowiada knife
To 200k "na rękę", w zeznaniach nie podaje się kwoty przed opodatkowaniem, tylko to co zostaje "na rękę". A cała reszta o "komorowskym i PełO" nie jest istotna w tym kontekście. I jeszcze to pojęcie "prywaciaków", trochę źle dobrałeś propagandę pod serwis trollu. Docelowa grupa To 200k "na rękę", w zeznaniach nie podaje się kwoty przed opodatkowaniem, tylko to co zostaje "na rękę". A cała reszta o "komorowskym i PełO" nie jest istotna w tym kontekście. I jeszcze to pojęcie "prywaciaków", trochę źle dobrałeś propagandę pod serwis trollu. Docelowa grupa czytelników tego serwisu to są właśnie "prywaciaki"

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki