REKLAMA

Od soboty klienci wrócą na siłownie. Co się zmienia?

Dominika Florek2020-06-04 15:26redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-06-04 15:26

Przedstawiciele klubów fitness mówią zgodnie – jesteśmy gotowi na ponowne otwarcie placówek. Zapewniają, że obiekty są dostosowane do wytycznych ustalonych przez resort. Siłownie wyposażone zostały w środki do dezynfekcji, wprowadzone zostały limity osób, które mogą jednocześnie przebywać na salach.

Od 6 czerwca, w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki po narodowej kwarantannie, ponownie otwarte zostaną m.in. siłownie i baseny. Przedsiębiorcy prowadzący obiekty sportowe muszą zapewnić użytkownikom klubów warunki określone w wytycznych Ministra Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące m.in. limitu osób przebywających w jednym czasie w danym pomieszczeniu, dostępności środków do dezynfekcji rąk czy zapewnienia bezpiecznej odległość pomiędzy urządzeniami sportowymi. 

Kluby fitness znowu otwarte od 6 czerwca / fot. PhotobyTawat / Shutterstock

Kluby fitness przygotowują się do przyjęcia klientów. Pomieszczenia zostały dostosowane do nowych zasad funkcjonowania wyznaczonych przez resort Rozwoju i GIS. Wśród wytycznych znajdują się zalecenia dotyczące m.in.:

  • utrzymania odległości min. 2 metrów pomiędzy klientami i pracownikami,
  • rozstawienie sprzętu w odległości min. 1,5 m,
  • umieszczenia informacji o liczbie osób, które mogą maksymalnie przebywać w salach fitness,
  • ustalenia przerwy w środku dnia w celu wentylacji i zdezynfekowania pomieszczeń,
  • poinformowania klientów o nowym regulaminie korzystania ze sprzętów oraz siłowni.

Od soboty siłownie znowu otwarte

- Od soboty 6 czerwca nasze studia fitness zostaną ponownie otwarte pod ścisłymi wymogami dotyczącymi higieny. We wszystkich placówkach McFIT planujemy wprowadzić limit osób mogących przebywać jednocześnie w środku, który będzie uzależniony od powierzchni każdego studia. Ilość osób wchodzących do środka będzie na bieżąco monitorowana i limitowana (...) Informacje o tym ile osób może wejść na salę i wziąć udział w każdym treningu będą podawane przed wejściem do sali, a obsługa będzie sprawdzała, czy w zajęciach bierze udział odpowiednia liczba osób - mówi Katarzyna Radzikowska, kierownik działu komunikacji i marketingu McFIT.

Przedstawiciele klubów fitness podkreślają, że liczba osób korzystających z siłowni lub zajęć grupowych będzie kontrolowana. Klubowicze zostaną poinformowani o tym, ile ćwiczących może przebywać w danym pomieszczeniu. Na mocy nowych przepisów, personel obiektu będzie mógł poprosić o opuszczenie klubu klientów, którzy w sposób rażący naruszą zasady bezpieczeństwa.

- Nasz system umożliwia śledzenie liczby klubowiczów aktualnie przebywających na terenie klubu (…) Aby ułatwić klientom zachowanie zalecanych odległości (2 metry) dokonamy zmian w rozkładzie maszyn oraz wyłączymy z użycia niektóre urządzenia (…) Zgodnie z wytycznymi zmiany nastąpią również w organizacji szatni, gdzie z użytkowania będzie wyłączona część szafek czy niektóre prysznice (...) Dodatkowo rekomendujemy, aby do klubu wchodzić bezdotykowo - na kod QR generowany w aplikacji CityFit. Osobom po 60. roku życia oraz cierpiącym na choroby przewlekłe, rekomendujemy korzystanie z klubów w godzinach najmniej popularnych – mówi Łukasz Gądek, członek zarządu CityFit.

Osoby korzystające z klubów fitness powinny pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu oraz przed i po korzystaniu ze sprzętu oraz szafek, przypomina Katarzyna Radzikowska. Podczas treningu należy używać ręcznika położonego na sprzęcie, macie itp. w celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu z powierzchnią.

- Plan zajęć został ułożony w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie opuścić i zająć
salę oraz przygotować się do ćwiczeń bez konieczności przebywania w dużym
zgromadzeniu – komentuje Katarzyna Radzikowska.

Rotacyjny system pracy

- Zapewniliśmy naszym pracownikom maseczki i rękawiczki, recepcje będą odpowiednio oddzielone od użytkowników, w obiektach pojawią się powiadomienia na ścianach i podłogach niejako prowadzące użytkowników bezpiecznie przez klub. Zwiększamy zakresy serwisów sprzątających, dostęp do środków dezynfekujących, a także odstępy czasowe w grafiku między zajęciami tak żeby uczestnicy mogli bezpiecznie wejść na sale, a potem ją komfortowo opuścić - mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems, do którego należą m.in. osoby korzystające z programu Multisport.

Ministerstwo Rozwoju w nowych wytycznych dotyczące funkcjonowania klubów fitness, siłowni i basenów nie zaleca stosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – rekuperacji. Dopuszcza wykorzystanie krzyżowych i obrotowych wymienników ciepła stosowanych w centralach wentylacyjnych.

- Do wymagań obecnej sytuacji dostosowaliśmy również centrale wentylacyjne i system HVAC. Równolegle wprowadziliśmy zmiany w zasadach pracy obsługi klubów - rotacyjny system pracy, nowe zasady przebywania w pomieszczeniach socjalnych, kontrola temperatury ciała przed rozpoczęciem zmiany itd. – dodaje Łukasz Gądek.

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
gromowladna
Super. Trzeba zadbać o higienę i bezpieczeństwo, ale fajnie, że będzie można już zadbać o kondycję.
ctrlz3
koronobzdura widze siadła na mózgi i nie odpuszcza dalej
open_mind
"Od soboty klienci wrócą na siłownie." Znaczy będzie przymus ?
open_mind
Skąd czerwone łapy wiedzą że wrócą ? Ja to czarno widzę. Wszyscy bezrobotni i z przyciętymi wypłatami bedą się pchali oknami i drzwiami, co?
pralkaboga odpowiada open_mind
i bardzo dobrze, niech nie chodzą i nie robią kolejek osobom z multisportem.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki