REKLAMA

"Obudź się Polsko" - w Warszawie odbyła się wielka demonstracja

2012-09-29 08:00
publikacja
2012-09-29 08:00
„Obudź się Polsko” to hasło demonstracji, która odbywa się dziś w Warszawie. Na placu Trzech Krzyży ok. 200 tys. uczestników marszu wspólnie sprzeciwia się m.in. podnoszeniu wieku emerytalnego i ograniczeniu swobód obywatelskich.

obudź się polsko
Źródło: PAP/Rafał Guz

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam protestują z kolei przeciwko dyskryminacji tych mediów podczas konkursu na miejce na multipleksie cyfrowym. W marszu biorą też udział politycy partii opozycyjnych: PiS-u i Solidarnej Polski.

W homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej, ksiądz Walenty Królak mówił, że dzisiejsza Eucharystia na Placu Trzech Krzyży nawiązuje do tradycji Mszy za Ojczyznę, które celebrował błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Ksiądz Królak przypomniał, że demokracja bez Boga ma w sobie coś demonicznego, dlatego należy upominać się o wartości w życiu publicznym. Dodał, że chrześcijanie muszą toczyć codzienną duchową walkę o życie moralne ojczyzny i narodu.

Po zakończeniu Mszy świętej głos zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja poświęcił dużo miejsca krytyce sytuacji społeczno-ekonomicznej w Polsce. Wytknął między innymi rządzącym prześladowanie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ksiądz Rydzyk podkreślił, że w kraju, gdzie większość stanowią katolicy, telewizja katolicka jest dyskryminowana przez urzędy państwowe. Zachęcał zgromadzonych do pracy nad samym sobą, do formacji młodych ludzi. Podkreślił tu rolę swojej uczelni w Toruniu. Ksiądz Rydzyk mówił też o potrzebie samoorganizacji. Tworzenie nowych wspólnot, organizacji, to jego zdaniem jeden z najważniejszych czynników decydujących o życiu społecznym.

Marsz "Obudź się Polsko" będzie testem dojrzałości dla opozycji - uważa politolog Kazimierz Kik. Według zapowiedzi organizatorów w Warszawie ma stawić się dziś około 200 tysięcy demonstrantów. Przeciwko polityce rządu będą protestować PiS, Solidarna Polska, związkowcy z "Solidarności" i słuchacze Radia Maryja.

»Uczestnicy demonstracji okupują budynek TVP

Aparat państwa jest nieudolny, a rządzący Polską nie wykorzystują pełnego potencjału obywateli. Takie zarzuty wobec rządu Donalda Tuska przedstawił lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Sympatycy jego partii spotkali się na Placu Powstańców Warszawskich w stolicy, by później dołączyć do marszu "Obudź się Polsko", w którym wezmą udział słuchacze Radia Maryja, członkowie Solidarności, obrońcy życia i politycy PiS-u.

»Kaczyński: walczymy o prawo do prawdy

W krótkim przemówieniu do sympatyków Zbigniew Ziobro przedstawił krytyczną diagnozę stanu państwa. Przypomniał afery i wpadki rządu z ostatnich tygodni. Afera taśmowa, afera Amber Gold, sprawa rodziny zastępczej z Pucka, sprawa prezesa sądu w Gdańsku, czy skazanie studenta za żarty z prezydenta - to według Ziobry przykłady nieudolności obecnej władzy. Według lidera Solidarnej Polski należy lepiej wykorzystać potencjał naszego kraju. Trzeba wykorzystać nasze zasoby naturalne oraz wiedzę, umiejętności i pracowitość ludzi - przekonywał polityk.

Politolog Kazimierz Kik podkreśla w rozmowie z IAR, że Prawo i Sprawiedliwość stoi przed szansą przejęcia politycznej inicjatywy. Sukces największej opozycyjnej partii w sejmie, zdaniem politologa, zależy od charakteru manifestacji. Jeżeli protestujący skupią się na postulatach gospodarczych i wypunktują błędne, w ich przekonaniu, działania rządu to, zdaniem Kazimierza Kika, Prawo i Sprawiedliwość odniesie duży sukces. Skupienie się na hasłach związanych z katastrofą Smoleńską, jak przekonuje politolog, nie przyniesie opozycji korzyści. Całkowitą porażką PiSu, zdaniem rozmówcy Informacyjnej Agencji Radiowej, będzie sytuacja, w której dojdzie do walk i dewastacji mienia w Warszawie.

Kazimierz Kik przekonuje, że brak Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie paradoksalnie zaszkodził Platformie Obywatelskiej. Kazimierz Kik uważa, że brak Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie, doprowadził do niepotrzebnej eskalacji konfliktów społecznych.

»Tusk wygłosi "drugie expose"

Poseł PiS Joachim Brudziński powiedział w audycji "Śniadanie w Trójce", że będzie to marsz w obronie demokracji w Polsce i wezmą w nim udział nie tylko zwolennicy PiS. Polityk mówił, że obecnie jakość polskiej demokracji jest ułomna, o czym świadczy choćby ustawa ograniczająca prawo do zgromadzeń. Uczestnicy marszu będą protestować w obronie praw pracowniczych, prawa do zgromadzeń. Joachim Brudziński zapewniał, że będzie to protest pokojowy, a organizatorzy będą współpracować z policją i wykluczać osoby zakłócające porządek.

Rafał Grupiński z PO powiedział w radiowej Trójce, że za pomysłem marszu kryje się słabość polityczna PiS, który nie potrafi wygrać wyborów, więc mobilizuje ludzi do wyjścia na ulice. Jego zdaniem, niepokojący jest fakt, że w organizację manifestacji antypaństwowej włączył się Kościół.

Niepokoi to również Marka Sawickiego z PSL. Były minister rolnictwa zapowiada, że działacze jego partii nie wezmą udziału w marszu, gdyż w tym czasie będą uczestniczyć w zjeździe PSL.

Informacyjna Agencja Radiowa, HH/Bankier.pl

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (34)

dodaj komentarz
~NN
Za kilka lat zakazana zostanie organizacja imprez weselnych i przyjec urodzinowych w ramach poprawy bezpieczenstwa obywateli..

http://wyborcza.pl/1,75478,12027976,Mniej_wolnosci_zgromadzen.html
~nieznany
z dwojga zlego i tak gorszym zlem jest brydzyk biznesmen ktory chowa sie za czarna plachta i udaje swietego. Niewiele osob zdaje sobie sprawe ze PARAFIA z laciny to ciemnogrod, a PARAFIANIN to ciemnota. Gratuluje takiego katolandu!
~BOLESŁAW TEJKOWSKI
POLSKA WSPÓLNOTA NARODOWA
ZARZĄD NACZELNY

00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
http://www.pwn.waw.pl e-mail: pwn@pwn.waw.pl
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0802 0118 8408

Warszawa,
POLSKA WSPÓLNOTA NARODOWA
ZARZĄD NACZELNY

00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
http://www.pwn.waw.pl e-mail: pwn@pwn.waw.pl
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0802 0118 8408

Warszawa, lipiec 2012 roku

UWAGA POLACY!


Władza państwowa w Polsce od ponad 20 lat na polecenie Unii Europejskiej zmniejsza produkcję przemysłową i rolną, likwiduje lub sprzedaje za bezcen zachodniemu kapitałowi przedsiębiorstwa przemysłowe i rolne oraz bogate złoża surowców. Podobny los spotkał polski handel i polską bankowość zawłaszczone prawie w całości przez obcy kapitał. Kamienice – prawnie przejęte po wojnie na własność Państwa i remontowane z funduszy państwowych – są dzisiaj bezprawnie zwracane najczęściej oszustom udającym byłych właścicieli. Zwiększają oni nawet dziesięciokrotnie czynsze lokatorom głównie po to, aby nie byli w stanie płacić i mogli być bezkarnie wyrzucani z zajmowanych od wielu lat mieszkań.
Wywołane tym wszystkim masowe bezrobocie i bezdomność próbuje się zmniejszać masowymi wyjazdami młodych Polaków do pracy na Zachodzie. Powoduje to bogacenie się Państw zachodnich i ubożenie Polski oraz osłabianie Narodu Polskiego. Temu perfidnemu celowi służy również ograniczanie programów nauczania w szkołach oraz likwidacja wielu szkół, a nawet szpitali.
Coraz bardziej niszczone jest Wojsko Polskie, zmniejszone do niespełna 90 tysięcy żołnierzy i nadal zmniejszane, pozbawione dostatecznego uzbrojenia i wychowania patriotycznego. Wojska Polskiego nie szkoli się do obrony Polski, lecz do udziału w haniebnych agresjach dokonywanych przez USA i NATO.
Nawet Policja Polska jest osłabiana i pozbawiana środków koniecznych do skutecznej walki z przestępczością i skutecznej obrony uczciwych obywateli przed przestępcami.
Rosną natomiast szeregi Straży Miejskiej i ochroniarzy. Formacje te są używane przez władze samorządowe przeciwko uczciwym obywatelom, których obcy kapitaliści i właściciele-oszuści pozbawiają pracy, zarobków i mieszkań.
O tej tragicznej sytuacji Polski i Polaków mówi nasza książka „W obronie Polski. W obronie Słowiańszczyzny”. Mówi też o tym, jak wyjść z tego globalistycznego bagna zachodniego. Podaje w tym celu konkretny program.
Dobro Polski i Polaków wymaga natychmiastowego przerwania reprywatyzacji domów komunalnych i przekształcenia ich w prywatną własność zamieszkujących je lokatorów, a także wydatnego zwiększenia budownictwa mieszkaniowego, produkcji przemysłowej, rolnej i spółdzielczej oraz zatrudnienia.
Dobro i bezpieczeństwo Polski i Polaków wymaga wzmocnienia Wojska Polskiego strzegącego niepodległości Państwa Polskiego oraz wzmocnienia Policji Polskiej strzegącej praw obywateli polskich i broniącej ich przed oszustami. Eliminowane być muszą liczniejsze od Wojska Polskiego antypaństwowe i anty obywatelskie struktury Straży Miejskiej i ochroniarzy. Bronią one bowiem urzędników samorządowych i właścicieli-oszustów odpowiedzialnych za okrutne pozbawianie Polaków należnych dóbr, a w tym dobra niezbędnego do życia, jakim jest zarobek i mieszkanie.
W Wojsku Polskim i w Policji Polskiej pokładamy nadzieję skutecznego bronienia Polski i Polaków przed panoszącym się złem, przed panoszącą się niesprawiedliwością!
Stare patriotyczne hasła - „Naród z Wojskiem, Wojsko z Narodem”, „Naród z Policją, Policja z Narodem” - stają się znowu aktualne w tych ciężkich czasach dla Narodu Polskiego!


Polska Wspólnota Narodowa
Polskie Stronnictwo Narodowe
Przewodniczący Bolesław Tejkowski

~BOLESŁAW TEJKOWSKI
POLSKA WSPÓLNOTA NARODOWA
ZARZĄD NACZELNY

00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
http://www.pwn.waw.pl e-mail: pwn@pwn.waw.pl
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0802 0118 8408

Warszawa,
POLSKA WSPÓLNOTA NARODOWA
ZARZĄD NACZELNY

00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
http://www.pwn.waw.pl e-mail: pwn@pwn.waw.pl
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0802 0118 8408

Warszawa, lipiec 2012 roku

UWAGA POLACY!


Władza państwowa w Polsce od ponad 20 lat na polecenie Unii Europejskiej zmniejsza produkcję przemysłową i rolną, likwiduje lub sprzedaje za bezcen zachodniemu kapitałowi przedsiębiorstwa przemysłowe i rolne oraz bogate złoża surowców. Podobny los spotkał polski handel i polską bankowość zawłaszczone prawie w całości przez obcy kapitał. Kamienice – prawnie przejęte po wojnie na własność Państwa i remontowane z funduszy państwowych – są dzisiaj bezprawnie zwracane najczęściej oszustom udającym byłych właścicieli. Zwiększają oni nawet dziesięciokrotnie czynsze lokatorom głównie po to, aby nie byli w stanie płacić i mogli być bezkarnie wyrzucani z zajmowanych od wielu lat mieszkań.
Wywołane tym wszystkim masowe bezrobocie i bezdomność próbuje się zmniejszać masowymi wyjazdami młodych Polaków do pracy na Zachodzie. Powoduje to bogacenie się Państw zachodnich i ubożenie Polski oraz osłabianie Narodu Polskiego. Temu perfidnemu celowi służy również ograniczanie programów nauczania w szkołach oraz likwidacja wielu szkół, a nawet szpitali.
Coraz bardziej niszczone jest Wojsko Polskie, zmniejszone do niespełna 90 tysięcy żołnierzy i nadal zmniejszane, pozbawione dostatecznego uzbrojenia i wychowania patriotycznego. Wojska Polskiego nie szkoli się do obrony Polski, lecz do udziału w haniebnych agresjach dokonywanych przez USA i NATO.
Nawet Policja Polska jest osłabiana i pozbawiana środków koniecznych do skutecznej walki z przestępczością i skutecznej obrony uczciwych obywateli przed przestępcami.
Rosną natomiast szeregi Straży Miejskiej i ochroniarzy. Formacje te są używane przez władze samorządowe przeciwko uczciwym obywatelom, których obcy kapitaliści i właściciele-oszuści pozbawiają pracy, zarobków i mieszkań.
O tej tragicznej sytuacji Polski i Polaków mówi nasza książka „W obronie Polski. W obronie Słowiańszczyzny”. Mówi też o tym, jak wyjść z tego globalistycznego bagna zachodniego. Podaje w tym celu konkretny program.
Dobro Polski i Polaków wymaga natychmiastowego przerwania reprywatyzacji domów komunalnych i przekształcenia ich w prywatną własność zamieszkujących je lokatorów, a także wydatnego zwiększenia budownictwa mieszkaniowego, produkcji przemysłowej, rolnej i spółdzielczej oraz zatrudnienia.
Dobro i bezpieczeństwo Polski i Polaków wymaga wzmocnienia Wojska Polskiego strzegącego niepodległości Państwa Polskiego oraz wzmocnienia Policji Polskiej strzegącej praw obywateli polskich i broniącej ich przed oszustami. Eliminowane być muszą liczniejsze od Wojska Polskiego antypaństwowe i anty obywatelskie struktury Straży Miejskiej i ochroniarzy. Bronią one bowiem urzędników samorządowych i właścicieli-oszustów odpowiedzialnych za okrutne pozbawianie Polaków należnych dóbr, a w tym dobra niezbędnego do życia, jakim jest zarobek i mieszkanie.
W Wojsku Polskim i w Policji Polskiej pokładamy nadzieję skutecznego bronienia Polski i Polaków przed panoszącym się złem, przed panoszącą się niesprawiedliwością!
Stare patriotyczne hasła - „Naród z Wojskiem, Wojsko z Narodem”, „Naród z Policją, Policja z Narodem” - stają się znowu aktualne w tych ciężkich czasach dla Narodu Polskiego!


Polska Wspólnota Narodowa
Polskie Stronnictwo Narodowe
Przewodniczący Bolesław Tejkowski

mirwojski
Cały czas szukam i szukam - CO MAJĄ WSPÓLNEGO : KOŚCIÓŁ KATOLICKI, RADIO MARYJA, KACZYŃSKI, ZIOBRO, BRUDZIŃSKI - Z - DEMOKRACJĄ ?????????? Analizuję, porównuję... nijak nie pasuje. I ten ... "dyrektor" Radia Maryja ... o demokracji... Urzędnicy najbardziej na świecie zchierarchizowanej instytucji (z której zwyczaje przejęła Cały czas szukam i szukam - CO MAJĄ WSPÓLNEGO : KOŚCIÓŁ KATOLICKI, RADIO MARYJA, KACZYŃSKI, ZIOBRO, BRUDZIŃSKI - Z - DEMOKRACJĄ ?????????? Analizuję, porównuję... nijak nie pasuje. I ten ... "dyrektor" Radia Maryja ... o demokracji... Urzędnicy najbardziej na świecie zchierarchizowanej instytucji (z której zwyczaje przejęła włoska mafia) jaką jest każdy system kościelny .... wygłasza tyrady o "demokracji" - nie o DEMOKRACJI !!!
a Kaczyński o raju i o niebie jakie stworzy a 5 lat temu stworzyli CZYSCIEC I PRZEDPIEKLE.
O "tuskolandii" nic nie napiszę bo pisałem pięć, cztery lata temu kto to jest dla mnie Tusk i jego "przydupasy"( dla przypomnienia - nazywam go "wiecznym asystentem kogoś tam który cierpliwie wygryzał wszystkich i czekał na swoją kolejkę .... - i dopiął swego....). Fanatyzm religijny i demokracja .........., chęć władzy za wszelką cenę i - demokracja, niedosyt uczucia rządzenia, ustawiania i pomiatania wszystkimi i - demokracja ..... UFFFFFFF! Co jeszcze instytucja po 2 000 letnim wygodnym żarciu coś jeszcze "wyartykuuje" żerując na ludzkim strachu - strachu przed śmiercią, przed nieznanym, strachu zaszczepionym od dnia chrztu ( "świętego"...), strachu zaszczepionego dla wymuszenia posłuszeństwa..... OBUDŹ SIĘ POLSKO !!!!!
~zdzisław
rydzyka,faceta,ktory nie umie mówić po polsku słuchają rzesze dewotów a media to nagłaśniają.
~warszawiak
Cyrk obłąkańców.A ten mały jest "najlepsz".
~Stork
Oj widać sympatie polityczne portalu dla jedynej słusznej opcji, widać. Ciekawe czy dzwonicie tak jak sędzia Milewski aby otrzymać wytyczne, czy sami już wiecie jak pisać…...
~donald bak
te mafie tuskolandu wywiezc na smieci ale przedtem Trybunal Narodowy dla tuska i jego swity
~mary lu
już dość tych igrców- ileż można patrzeć i słuchać komediantów !!!!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki