REKLAMA

Obajtek: Nie pozwolę na bezpodstawne szkalowanie mojego nazwiska

2021-04-09 06:56
publikacja
2021-04-09 06:56
Obajtek: Nie pozwolę na bezpodstawne szkalowanie mojego nazwiska
Obajtek: Nie pozwolę na bezpodstawne szkalowanie mojego nazwiska
fot. Piotr Guzik / / FORUM

Tworzymy koncern dysponujący siłą inwestycyjną i przychodami opartymi na różnych obszarach działalności. Obok działań akwizycyjnych realizujemy też inwestycje rozwojowe - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z piątkowym "Naszym Dziennikiem".

Akwizycje

Szef PKN Orlen, odnosząc się do kwestii zapowiadanej budowy koncernu multienergetycznego, przypomniał, że rok temu sfinalizowano przejęcie Energi. "Przeprowadziliśmy również akwizycję Ruchu, a niedawno przejęliśmy spółkę OTP - największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce. W tym roku planujemy przejąć Lotos i chcielibyśmy zakończyć również akwizycję PGNiG. Nawet na chwilę nie zwalniamy tempa. Tworzymy koncern dysponujący siłą inwestycyjną i przychodami opartymi na różnych obszarach działalności, jak energetyka i petrochemia" - podkreślił.

Dodał, że obok przeprowadzonych największych w historii Orlenu działań akwizycyjnych, realizowane są też inwestycje rozwojowe. "Rozbudowujemy i modernizujemy rafinerie, budujemy nowoczesną petrochemię, rozwijamy nasze spółki zależne" - wymieniał Obajtek.

Pytany, jak bardzo proces przejmowania Polska Press komplikuje decyzja Rzecznika Praw Obywatelskich, który wniósł do sądu o wstrzymanie wykonania transakcji zakupu, szef PKN Orlen wyraził zmartwienie, że "spółce odmawia się prawa do dokonania zakupu". "Bo jeżeli Rzecznik Praw Obywatelskich kieruje sprawę do sądu to de facto odmawia nam prawa do inwestowania. Nikt nam przecież nie zarzuca, że decyzję o zakupie Polska Press podjęliśmy niezgodnie ze standardami, które obowiązują na całym świecie. Mieliśmy wyceny, analizy biznesowe, uzyskaliśmy zgody korporacyjne. Mamy prawo do inwestowania" - stwierdził.

Sprawa taśm

Obajtek zapewniał także, że publikacje medialne, w których jego nazwisko pada w kontekście niejasnych operacji na nieruchomościach czy sugestii przyjęcia korzyści majątkowych "to są kłamstwa" i że to, co może zrobić, "to bronić się tylko na drodze prawnej". "Takie jest prawo w demokratycznym państwie i z niego skorzystam. Pierwsze pozwy zostały złożone. Będzie ich więcej. Sąd dokonał już zabezpieczenia roszczenia w sprawie o naruszenie dóbr osobistych dotyczącej publikacji o mieszkaniu na Bemowie. Czyli sam sąd uznał, że jest duże prawdopodobieństwo, że zostałem pomówiony. Będziemy składać kolejne wnioski do sądu z powództwa cywilnego. Rozważamy też inne kroki prawne, bo nie pozwolę sobie na bezpodstawne szkalowanie mojego nazwiska" - powiedział. (PAP)

dap/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (15)

dodaj komentarz
czesi
'' zostałem pomówiony'' to typowo więzienny żargon. Skąd zna takie kwestie?
kiniaa
No i bardzo dobrze, bo wyborcza stanowczo przesadziła. Wypisują bzdurne artykuły szkodząc Obajtkowi, gdzie skoro są tacy pewni siebie, to niech teraz to udowodnią, albo przeproszą.
dawidzia
Ma chłop rację, bo ciągle o nim piszą w negatywnym kontekście, puszczają fake newsy a on się sam nie wybroni. Mam nadzieję że sąd tutaj wszystko wyjaśni, a wyborcza będzie musiała przepraszać na każdej stronie
cyk09
Teraz GW dostaje za swoje. Od miesięcy zasypują nas artykułami to teraz zostali zasypani pozwami xD Życzę mu żeby zajechał Wyborczą, bo tyle jadu i kłamstw nie publikuje żaden inny wydawca
djnsd
Panie ? Coś Pan !!! Przecież bezpodstawnie nikt nie szkaluje! Wszyscy z podstawą ! Silną podstawą !
krrzysiek2
ma chłop łeb do inwestowania, podobnie jak ten z lasów państwowych co kupił nieruchomość z działką za 10tysi. A co nam zrobicie? działamy zgodnie z prawem a dla frajerów inwestorów "orlen w portfelu" i akcje energi po 8zł... Przypomnę ,że NSDAP w latach 30-tych też działała zgodnie z prawem...
karbinadel
"Dyzma? A cóż to w ogóle za nazwisko?"
antek10
oczywiscie to atak polityczny. Nieruchomosci kupił za uczciwie zarobione pieniadze łahahahahahahah
killgore
Czy tytuł należy rozumieć tak, że jak ktoś ma podstawy, to może szkalować?
hal9ooo
ale niewinna buźka...
a czemu nie to zdjęcie?

https://wyborcza.pl/7,75398,22991230,niebywala-kariera-szefa-orlenu-daniela-obajtka.html?disableRedirects=true

Powiązane: Taśmy Daniela Obajtka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki