REKLAMA

O pożyczkę rolnicy mogą się starać tylko do jutra

2016-10-14 05:43
publikacja
2016-10-14 05:43
fot. Przemysław Kozłowski / FORUM

Tylko do jutra rolnicy mogą wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o nawet 10-letnią pożyczkę na spłatę zadłużeń. Wsparcie ma pomóc producentom, poszkodowanym przez skutki rosyjskiego embarga oraz spadek cen surowców rolnych. Dotyczy ono producentów mleka, świń oraz owoców i warzyw.

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki przypomina, że do oddziałów terenowych Agencji należy dostarczyć nie tylko wniosek o pożyczkę, ale i komplet dokumentów. "Chodzi o dokumenty potwierdzające istnienie zobowiązania czy kopię rachunków potwierdzających, że gospodarstwo borykało się z obniżką dochodów przez spadek cen" - powiedział wiceminister. "Niektóre z tych dokumentów należy uzyskać w innych instytucjach, dziś i jutro można się jeszcze o nie starać" - wskazuje Jacek Bogucki.

Kwota pożyczki z Agencji nie będzie mogła przekroczyć wysokości zadłużenia. Rolnicy otrzymają pieniądze w dwóch ratach. Chodzi głównie o małe i średnie gospodarstwa - dodaje Jacek Bogucki. "Biorąc pod uwagę ten trudny okres, znaczna część gospodarstw ma problemy finansowe i my chcemy te problemy złagodzić" - powiedział wiceminister. "To jest pomoc, która jest na wsi pożądana. Bywa, że takie kłopoty potrafią zrujnować dobrze prosperujące młode gospodarstwa".

Pierwsza rata pożyczki trafi do rolników jeszcze w tym roku. Kolejna w roku 2017.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Dżejms
Pożyczka na spłatę zadłużeń. Takiej kiły bankowej to świat nie widział. To zaraźliwe jest. Ważne aby banki ciągle miały co żreć. Ja rozumiem że pożyczki nie trzeba spłacać w przeciwieństwie do zadłużeń?

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki