Nowy zarząd bada prywatyzację PKP Energetyka

Za kilkanaście dni będzie gotowy audyt dotyczący prywatyzacji PKP Energetyka. W zeszłym roku spółkę, która dostarcza prąd na kolej, kupił brytyjski fundusz inwestycyjny.

Nowy zarząd bada prywatyzację PKP Energetyka
Nowy zarząd bada prywatyzację PKP Energetyka (fot. pkp.pl / materiały dla mediów)

Pieniądze ze sprzedaży przeznaczono na spłatę długu PKP i dofinansowanie państwowego przewoźnika PKP Intercity. Przeciwko prywatyzacji protestowało Prawo i Sprawiedliwość, które było wtedy w opozycji. Obecny prezes PKP Mirosław Pawłowski zapowiada, że niedługo będzie wiadomo, czy przeprowadzono ją zgodnie z prawem. Raport ma być gotowy pod koniec kwietnia. Prezes zaznaczył, że decyzje w sprawie dalszych losów tej prywatyzacji będą podejmowane razem z ministrem infrastruktury. Mirosław Pawłowski nie chce na razie mówić o tym, czy zostanie ona unieważniona. Nie wykluczył jednak, że państwo odkupi firmę od prywatnego inwestora. Zaznaczył, że dopóki raport nie będzie gotowy, nie można mówić o konkretnych rozwiązaniach.

Zarząd PKP bada też sprawę sprzedaży Polskich Kolei Linowych, które w tej chwili znajdują się w prywatnych rękach.

Prywatyzację obu spółek przeprowadziły poprzednie władze PKP, którym przewodził prezes Jakub Karnowski. Zmiany dotyczyły też spółki PKP Cargo, której akcje trafiły na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 14 ~Kacperek

Bada i bada ministerstwo przypomnę robił to specjalny zespół który wziął ogromne wynagrodzenia i nic nie stwierdził żadnych nieprawidłowości przy prywatyzacji PKP ENERGETYKA teraz powielanie tego samego pomysłu... A za kilka dni komunikat prywatyzacja energetykai odbyła się zgodnie z prawem....PIS jest tak zatrzetrzewiony na tę udaną skądinąd prywatyzację że aź ogłuch i oślepł od tego wszystkiego....CVC KIEDYŚ NA PEWNO ODSPRZEDA TĄ SPÓŁKĘ ALE NA PEWNO NIE TERAZ I JUŻ...TYLE TYLKO ŻE TO ON WYBIERZE KOMU JĄ SPRZEDA NA ZASADZIE KTO DA WIĘCEJ KASY...BĘDZIE TO SKROMNIE LICZĄC ZA 7 MOŻE 8 LAT.. Na pewno nie wcześniej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 13 ~kolejarz

Co racja to racja!!!!!

! Odpowiedz
9 0 ~janek odpowiada ~kolejarz

to banda żeby zakład dobrze działający na rynku sprzedać za pary groszy prywaciarzom i pozbyć zakład i pozbyć śię pracowników

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
PKPCARGO 1,99% 20,50
2019-12-13 17:00:57

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil