REKLAMA

Nowe lotnisko w Berlinie może wreszcie rozpocząć działalność

2020-10-01 18:27
publikacja
2020-10-01 18:27
fot. Pierre Adenis /

Nic nie stoi na przeszkodzie, by międzynarodowe lotnisko Berlin-Brandenburg zaczęło działać 31 października - powiedział w czwartek kierownik nowego portu lotniczego Engelbert Luetke Daldrup, cytowany przez portal rbb24. Pierwotnie lotnisko miało zostać uruchomione w 2011 r.

"BER może teraz rozpocząć działalność, certyfikat operatora został przekazany" - mówi kierownik lotniska Daldrup.

Około 14 lat po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowe lotnisko w stolicy poinformowano, że ministerstwo transportu w rządzie kraju związkowego Brandenburgia i spółka portowa Joint Upper Aviation Authority Berlin-Brandenburg zatwierdziły w czwartek rozpoczęcie działalności i przekazały certyfikat operatora.

Już wcześniej Luetke Daldrup zapowiedział, że nie będzie wielkiej imprezy z okazji uruchomienia nowego lotniska. "Droga do otwarcia nie była łatwa. Berlin i całe Niemcy stały się pośmiewiskiem, my, niemieccy inżynierowie, wstydziliśmy się - powiedział na konferencji prasowej. - Wzrost kosztów z około 2,7 mld euro do prawie 6 mld jest trudny do zaakceptowania. Nie ma powodu, by chwalić się projektem, więc jest jasne: nie ma dużej imprezy, po prostu otwieramy".

Port lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta na obrzeżach Berlina w Schoenefeld w Brandenburgii miał zostać uruchomiony dziewięć lat temu. Jednak z powodu złego planowania, wad konstrukcyjnych i problemów technicznych otwarcie było wielokrotnie odkładane.

BER ma obsługiwać w początkowej fazie do 27 milionów pasażerów rocznie.(PAP)

bml/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
tindala
Dobrze donoszona ciąża. Pewnie wyrośnie na geniusza :)
meryt
"Berlin i całe Niemcy stały się pośmiewiskiem"
tulipan2017
Muszę to zobaczyć, ten niemiecki Bizantynizm, to musi być frajda
nanader1
Traktowanie problemu z otwartą głową. Same straty i opóźnienia, ale człowiek upada dopiero wtedy, gdy w sobie samym decyduje, że rezygnuje. Bardzo fajne słowa

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki