REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Robert Lewandowski wycofuje się ze spółki Nowe Mazury 8

2020-10-01 14:16
publikacja
2020-10-01 14:16
Robert Lewandowski wycofuje się ze spółki Nowe Mazury 8
Robert Lewandowski wycofuje się ze spółki Nowe Mazury 8
fot. Emilio Naranjo / / EFE

Robert Lewandowski postanowił wycofać się ze spółki Nowe Mazury 8 - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa piłkarza Monika Bondarowicz. Spółka ta ma w Giżycku zbudować kompleks na jeziorze, w ostatnim czasie został jej przekazany teren pod inwestycję.

Rzeczniczka prasowa Roberta Lewandowskiego wysłała w czwartek PAP jednozdaniowe oświadczenie: "W związku z kontrowersjami jakie pojawiły się wokół spółki Nowe Mazury 8, Robert Lewandowski postanowił całkowicie wycofać się z tej inwestycji."

Przed kilkoma dniami "Puls Biznesu" opisał wspólnika Lewandowskiego w tej spółce, Pawła Petrusewicza. "To posiadacz gospodarstwa rolnego i fermy drobiu oraz biznesmen prowadzący na Mazurach restauracje i smażalnie ryb. Zajmuje się także chowem i hodowlą ryb. To właśnie w jego domu, położonym nad jeziorem Dejgurek w podgiżyckiej wsi Sterławki Małe, mieści się siedziba spółki Nowe Mazury 8. Paweł Petrusewicz jest osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata" - napisał "Puls Biznesu"

Gazeta podała, że "Nowe Mazury 8 to spółka komandytowa, posiadająca czterech komandytariuszy, z których każdy wniósł do niej tyle samo, czyli po 1 tys. zł. Udziały w przyszłych zyskach będą dzielone jednak tak, że największą ich część (prawie 34 proc.) ma inkasować Robert Lewandowski, najmniejszą (18 proc.) wspólnik najlepszego polskiego piłkarza w firmie deweloperskiej LS Investments Wojciech Stradowski, a po 24 proc. znany warszawski deweloper Jacek Koziński oraz Paweł Petrusewicz".

Spółka Nowe Mazury 8 na jeziorze Niegocin w Giżycku zamierza zbudować kompleks restauracyjno-portowy "Wodny świat". Spółka przed laty zawarła umowę na użytkowanie gruntów pokrytych wodami na jeziorze Niegocin o powierzchni 1 tys. m. kw. Umowa ta, jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, obowiązuje do 28 sierpnia 2027 roku i na razie nie wpłynął wniosek o je rozwiązanie.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz powiedział w czwartek PAP, że władze miasta nic nie wiedzą o wycofaniu się Lewandowskiego ze spółki Nowe Mazury 8. "Na razie doszło do przekazania terenu pod inwestycję, my jako miasto udostępniliśmy tylko niewielką część mola" - powiedział Iwaszkiewicz i dodał, że ma nadzieję, że pozostali udziałowcy będą kontynuowali inwestycję. "Na pewno jako samorząd będziemy się tej sprawie bacznie przyglądać" - powiedział.

Według wcześniejszych zapowiedzi Wodny Świat ma kosztować 71 mln zł, inwestorzy uzyskali 40 mln zł dofinansowania z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (12)

dodaj komentarz
mikolaj8
Puls biznesu - najwiekszy obronca kasy najslynniejszego polskiego gornika roberta lewandowskiego:)
podatnik-
Czyli będą mogli sobie podać rękę jak Lewandowskiego skażą za przekręty podatkowe w Niemczech?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
innowierca
A mozd Lewy jest po prostu "Lewy", a to co pokazuja ludziom w mediach to
Avatar.
innowierca odpowiada innowierca
Dodatkowo jak ktos wspomnial ponizej jego managery wizerunkowe tez czytaja Bankiera i teraz beda wkrecac ze nie wiedzial z kim gral w druzynie he he. Da rade chlop. Jak wskoczy na 2 dni zeby zagrac w reprezentacji to jakas Cole, albo Chipsy Lays zareklamuje dzieciom w telewizji to sobie zarobi. Idol narodu przeciez. Zeby tylko jak Dodatkowo jak ktos wspomnial ponizej jego managery wizerunkowe tez czytaja Bankiera i teraz beda wkrecac ze nie wiedzial z kim gral w druzynie he he. Da rade chlop. Jak wskoczy na 2 dni zeby zagrac w reprezentacji to jakas Cole, albo Chipsy Lays zareklamuje dzieciom w telewizji to sobie zarobi. Idol narodu przeciez. Zeby tylko jak zrobia pelny lockdown i zamkna ludzia biznesy to zeby meczy nie zabronili. Bo jak bez tego zyc.
1as
Ale bagienko. Jak na Mazury przystało.
Pralnia pieniędzy miała być firmowana przez znanego sportowca, nawet sprytne.
track
71 mln inwestycja z tego 40 mln dofinansowania na budowę hotelu. Nie dziwię się Lewandowskiemu, że zrezygnował. CBA pewnie już przegląda papiery w PARP.
karbinadel
Czyli jednak jakiś przydupas Roberta czyta Bankier.pl :)
ctrlz3
mało mu było to jeszcze chciał się nachapać z unijnych dotacji....
karbinadel
Widocznie się jednak połapał, że straty wizerunkowe będą wyższe od ewentualnych zysków. A na swoim wizerunku zarabia jednak wciąż najlepiej. Tak czy inaczej, smrodek pozostał - a do tego jeszcze Finanzamt dobiera się do zadka gwiazdora

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki