Nieprawidłowości w firmie autokarowej, której pojazd uczestniczył w wypadku

Nieprawidłowości w firmie autokarowej, która odpowiadała za kurs z Wołgogradu do Paryża. Pojazd polskiego przewoźnika dziś nad ranem z nieznanych przyczyn zjechał z autostrady, przebił barierki i zsunął się ze skarpy w Belgii. 5 osób zginęło, w tym 2 polskich kierowców.

Alvin Gajadhur, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego, mówi że firma, której pojazd uczestniczył w wypadku, była od marca kontrolowana. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, podkreśla, że są wnioski z tego monitoringu. Ujawniono nieprawidłowości dotyczące przekroczenia czasu pracy. Chodzi o nie przestrzeganie odpoczynków dobowych i tygodniowych kierowców. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie administracyjne w stosunku do przewoźnika. Teraz ma on czas na ustosunkowanie się do zarzutów. Po kontroli w firmie, trzech kierowców ukarano mandatami.

Ze względu na to, że w tej sprawie toczy się postępowanie, rzecznik nie che mówić o skali naruszeń. Określa tylko, że "uchybienia nie były rażące".

U przewoźnika już wcześniej wykryto nieprawidłowości. Od 2010 roku firmę kontrolowano 16 razy. W jednym przypadku, w sierpniu 2010 roku, wykryto naruszenia również dotyczące przekroczenia czasu pracy kierowców. Rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego określa je jako "drobne". Została wtedy nałożona kara administracyjna na firmę oraz mandat na kierowcę.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Edyta Poźniak/Beata Płomecka/vey/buch
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 pegasuss

Panowie urzędnicy i politycy po raz kolejny pokazujecie swoją indolencję lub co gorsza głupotę , ukarzecie właściciela kwotą 5000-50000zł , a ludzie nie żyją , dopóki ludzie nie będą normalnie pracować i normalnie zarabiać to dalej będzie dochodzić do takich i innych wypadków i nie tylko , wszelkie przekręty z żywnością , parabankami , prokuraturą, policją , sądownictwem, nadmiernym fiskalizmem , zamykaniem szkół, przedszkoli , ukrywaniem afer (sól odpadowa dla Czechów , tu Tusk powinien za pysk taką firmę chwycić i pokazać publicznie) , nie radzeniem sobie z polityką zagraniczną ( sąsiedzi robią z Polską co chcą ) , pokazują , że Tusk faktycznie jest kiepskim premierem (choć on ma o sobie wielkie mniemanie , wszak przebywa dość często z Barroso , Merkel) i zasługuje na usunięcie go nie tylko od rządzenia , ale od piastowania innych stanowisk , a Polacy mają za swoją głupotę liberalnego despotę, bo trzeba być idiotą , aby mylić się dwukrotnie . Strach przed Kaczyńskimi , nagłaśniany przez tuskowiznę doprowadził Polaków do zapaści ekonomiczno-etycznej .

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil