REKLAMA

Niemieccy rolnicy blokowali wejścia do magazynów Lidla

2020-12-01 17:30
publikacja
2020-12-01 17:30
fot. Frank Aussieker / Forum/Visum

Rolnicy w kilku miejscowościach Dolnej Saksonii kontynuują protest przed centralnymi magazynami Lidla. Domagają się rozmowy z szefem firmy - informuje we wtorek stacja NDR. Przez całą noc z poniedziałku na wtorek blokowali wejścia do magazynów dużymi ciągnikami.

Według policji około 100 traktorów stało we wtorek rano przed głównym magazynem w Cloppenburgu. W sąsiednim Emstku w blokadzie u dostawcy wzięło udział 20 ciągników. Kolejna akcja z udziałem około 100 rolników miała miejsce przed głównym magazynem w Rade.

Rolnicy chcą, aby do Cloppenburga przyjechał Klaus Gehrig. Jest on szefem Grupy Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland. Lidl zasygnalizował chęć rozmowy w poniedziałek wieczorem. Protestujący chcą, by rozmowa odbyła się "na równych zasadach".

Tłem protestów jest list, w którym duże niemieckie sieci handlowe zwróciły się do kanclerz Angeli Merkel. Szefowie firm Edeka, Rewe, Aldi i grupy Schwarz narzekali w nim na wypowiedzi federalnej minister rolnictwa Julii Kloeckner. Niedawno przedstawiła ona projekt ustawy, która ma lepiej chronić rolników i mniejszych dostawców przed presją cenową i nieuczciwymi praktykami gigantów handlu detalicznego - takimi jak opóźnienia w płatnościach i krótkoterminowe anulowania. Sieci supermarketów narzekały, że Kloeckner nakreśliła zniekształcony obraz ich firm.

Podczas gdy rolnicy chcą kontynuować swoją blokadę w Cloppenburgu, policja przygotowuje się do jej zniesienia. "Szukaliśmy wczoraj dialogu i konsensusu, ale to chyba nie zadziałało" - powiedział rzecznik policji.

Na marginesie protestów w Emstku w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do wypadku. 17-letnia traktorzystka zjechała z drogi na zakręcie i została uwięziona pod przewróconym traktorem. Jest poważnie ranna. (PAP)

bml/ jo/ kib/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
lorelie
Niemcy złamały unijne traktaty tak orzekł trybunał. Nielegalnie finansując Lidla i kauflandy w Europie wschodniej, co skutkowało likwidacja handlu w Polsce Bułgarii Rumunii Chorwacji Litwie Czechach Słowacji Słowenii. Niemcy nigdy nie ponieśli za to kary.
_jasko
Można prosić o link do tej informacji?
lorelie odpowiada _jasko
http://komentatoreuropa.pl/page1233.html
lorelie odpowiada _jasko
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-z-dofinansowaniem-lidla-i-kauflandu,65,0,1867585.html nie moge znaleźć wyroku trybunału, ale stwierdził że było to nielegalne.
glowny_analityk_bankier_pl
Korporacje to państwa.Za kilka lat oficjalnie będą wypowiadały wojny krajom.Teraz walczą ale agenturami.
billbill
Polscy rolnicy powinni poprzeć ten protest. Duże sieci wykorzystują rolników czy to w Polsce czy w innych krajach. Duży może więcej!!!
warszawyak
ale jaja ale jaja POwiedziała pewna eu.odupowana śmiejąc się z tych , którzy pracują ciężko za marne grosze !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki