REKLAMA

Niemcy: skrajna lewica dokonała zamachu na teren targów w Hamburgu

2016-11-27 18:48
publikacja
2016-11-27 18:48
Niemcy: skrajna lewica dokonała zamachu na teren targów w Hamburgu
Niemcy: skrajna lewica dokonała zamachu na teren targów w Hamburgu
/ FORUM

Przedstawiciele skrajnej lewicy dokonali zamachu na teren targów w Hamburgu, gdzie za niespełna dwa tygodnie odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów OBWE. Napastnicy podpalili kosze na śmieci i opony uszkadzając wejście na teren targów.

Do ataku, który miał miejsce w sobotę wieczorem, przyznało się skrajnie lewicowe ugrupowanie Buntownicy Dywersji. W opublikowanym w niedzielę oświadczeniu sprawcy piszą, że podłożyli ogień w miejscu, gdzie ma odbyć się spotkanie OBWE, a w lecie przyszłego roku szczyt G20.

"Jesteśmy w blokach startowych. Buntownicy i buntowniczki dywersji pozostawią po sobie w Hamburgu wyraźnie ślady i znaki zniszczenia" - czytamy w piśmie.

W akcji uczestniczyło według policji od 30 do 50 w większości zamaskowanych osób. Ogień uszkodził jedno z wejść na teren targów. Pod wpływem żaru stopiła się część szklanych ścian budynku.

Śledztwo przejęła służba ochrony państwa.

Straż pożarna ugasiła pożar po piętnastu minutach. Sprawcy, którzy zbiegli przed przybyciem strażaków, rozrzucili na ulicach dojazdowych do hali targowej gwoździe oraz metalowe kolce, mające uniemożliwić pojazdom straży i policji interwencję. (PAP)

lep/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~che
Jeśli wieczorem pod przykryciem z czapki i kołnierza, podpalę przy pomocy zapalniczki śmietnik na podwórku Urzędu Gminy oraz rozrzucę kilka ulotek z atramentówki, podając się za członka Brygad Odkupienia im O.Rydzyka, to pewnie jutro zdelegalizują Radio Maryja?
~endi
Od kiedy podpalenie kosza na śmieci i opony to zamach ?

Powiązane: Zamachy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki