REKLAMA

"Nie możesz poświęcić renomy dla zysku" - prof. Andrzej Blikle radzi młodym przedsiębiorcom

2013-10-25 07:24
publikacja
2013-10-25 07:24
W związku ze zbliżającą się szóstą edycją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, prof. Andrzej Blikle - spadkobierca najstarszej cukierni w Polsce - opowiada, z jakimi trudnościami wiąże się założenie własnej działalności oraz dlaczego mimo to warto zostać przedsiębiorcą.

Błąd, który młodzi przedsiębiorcy popełniają, jest taki, że starają się od razu wyglądać jak duża firma - duże biuro, elegancki fotel, duży samochód- mówi w wywiadzie dla organizatorów Światowego Tygodnia prof. Andrzej Blikle, wieloletni prezes znanej rodzinnej sieci cukierni, dziś prowadzący firmę doradczo-szkoleniową. Trzeba mieć ogromną determinację. I trzeba się przygotować na to, że nie zaczniemy od dużego i dobrego samochodu, zaczniemy od bardzo ciężkiej pracy. Nie wiadomo, kiedy będzie pierwszy urlop, pierwszy wolny weekend. Ale potem przychodzi satysfakcja, że się samemu coś zbudowało i warto dla tej satysfakcji pracować.

Według profesora Bliklego, początkujący przedsiębiorcy powinni pamiętać także o świadomym budowaniu dobrego wizerunku firmy. Ojciec zawsze powtarzał mi: "nie wolno ci nigdy poświęcić wizerunku, renomy firmy dla zysku. Renoma przyniesie ci zysk, ale jeśli poświęcisz ją dla zysku - będziesz miał zysk przez chwilę, a potem go stracisz.

Przedsiębiorczość młodych to jeden z ważniejszych wątków tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Podczas Inauguracji ŚTP w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4 poznamy wyniki corocznych badań firmy Amway na ten temat i wspólnie z zaproszonymi gośćmi będziemy zastanawiać się nad przyszłością przedsiębiorczości w naszym kraju. Tegoroczny raport pozwoli na porównanie rozwoju przedsiębiorczości młodych Polaków nie tylko na tle innych krajów europejskich, ale także rynków światowych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości międzynarodowe wydarzenie odbywające się każdego listopada w 139 krajach świata, zachęcające szerokie grono odbiorców do zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej oraz świadomego kształtowania własnej ścieżki kariery zawodowej.


Organizatorem ŚTP w Polsce jest Forum Młodych Lewiatan, wspierany przez Komitet Koordynacyjny w skład którego wchodzą: Centrum Przedsiębiorczości Smolna , Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Deloitte, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Mint Media. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Prezydent m.st. Warszawy, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP, Wojewoda Mazowiecki oraz Rzetelna Firma.

Organizatorzy przyjmują jeszcze zgłoszenia podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach ŚTP. Szczegóły na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Zapytania można przesyłać mailowo na kontakt@fmlewiatan.pl.

Pełny wywiad z prof. Blikle dostępny jest: http://www.youtube.com/watch?v=dm_1Eoc9e1Y&feature=youtu.be

/ Forum Młodych Lewiatan

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki