REKLAMA

Narty w dłoń. Słowacja ogłasza początek sezonu narciarskiego

2023-12-02 18:00
publikacja
2023-12-02 18:00

Dzięki pogodzie i dośnieżaniu sezon narciarski na Słowacji rozpocznie się na początku grudnia - napisał dziennik SME. Dzięki obniżonej w ubiegłym roku stawce VAT m.in. na wyciągi narciarskie koszty wypoczynku wzrosną w niewielki stopniu - zaznacza gazeta.

Narty w dłoń. Słowacja ogłasza początek sezonu narciarskiego
Narty w dłoń. Słowacja ogłasza początek sezonu narciarskiego
fot. Gelu Popa / / Shutterstock

W kompleksie Jasna w Niskich Tatrach sezon może rozpocząć się w pierwszy grudniowy weekend. W wielkich centrach narciarskich ceny dziennych skipassów nie powinny wzrosnąć więcej niż o 1-2 euro. W mniejszych ośrodkach wzrost cen ma być jeszcze niższy. Także ceny za korzystanie z wyciągów dla kursów narciarskich nie powinny się zmienić.

Przedstawiciel operatora wyciągów Tatry Mountain Resorts (TMR) Marian Galajda powiedział gazecie, że także w nadchodzącym sezonie będzie obowiązywać zasada, że najtańsze bilety będą w sprzedaży internetowej, a najdroższe będą te kupowane bezpośrednio na stoku. Skipassy przez Internet zaczęto sprzedawać już pod koniec października.

Reklama

Przedstawiciel stowarzyszenia zrzeszającego operatorów kolejek i wyciągów narciarskich (Lavex) Bohusz Hlavaty powiedział dziennikowi, że dzięki obniżeniu od stycznia 2023 r. stawki VAT m.in. na sporty narciarskie wzrosła konkurencyjność słowackich ośrodków. Niższe podatki pomogły pokryć wzrost cen energii. SME napisała, że w hotelach zaczyna już brakować miejsc na pobyty świąteczno-noworoczne. Już teraz w niektórych obiektach zarezerwowanych jest 100 proc. miejsc.

Piotr Górecki 

ptg/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki