REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Największe koncerny samochodowe ostrzegają Trumpa przed wyższymi cłami

2018-06-27 20:08
publikacja
2018-06-27 20:08

Cztery wielkie koncerny samochodowe ostrzegły w środę prezydenta Donalda Trumpa przed katastrofalnymi skutkami wprowadzenia przez amerykańską administrację podwyższonych ceł na samochody montowane w Unii Europejskiej.

fot. Carlos Barria / / Reuters

Motoryzacyjna koalicja składająca się z firm Toyota Motor Corp, Volkswagen AG, BMW AG i Hyundai Motor Co oświadczyła, że wprowadzenie przez USA 20-procentowych ceł na samochody z Unii będzie skutkowało likwidacją tysięcy stanowisk pracy, drastycznym podniesieniem cen aut i perturbacjami w produkcji samochodów autonomicznych.

"Największym zagrożeniem dla branży motoryzacyjnej w USA w tym momencie jest możliwość zwiększenia przez amerykańską administrację ceł na samochody" - oświadczyło w komunikacie Stowarzyszenie Globalnych Producentów Samochodów, reprezentujące główne zagraniczne firmy motoryzacyjne. "Wyższe cła spowodowałyby podniesienie cen dla amerykańskich klientów, ograniczałyby ich wybór przy kupnie samochodów i hamowałyby sprzedaż oraz amerykańską produkcję aut" - głosi oświadczenie.

Zrzeszenie reprezentujące kilka innych firm motoryzacyjnych, takich jak General Motors Co, Ford Motor Co, Daimler AG, zaapelowało do Donalda Trumpa o zaniechanie kolejnych kroków w tej sprawie.

"Podniesienie ceł na importowane pojazdy i części do samochodów ostatecznie zaszkodzi bezpieczeństwu ekonomicznemu Stanów Zjednoczonych i osłabi nasze bezpieczeństwo narodowe" - napisano w oświadczeniu, nazywając cła "pomyłką", a ich wprowadzenie uznano za "niebezpieczny precedens, który inne kraje mogłyby wykorzystać do ochrony lokalnego rynku przed zagraniczną konkurencją".

W piątek, po wejściu w życie odwetowych ceł UE na produkty amerykańskie, co jest reakcją Europy na nałożenie przez administrację USA dodatkowych ceł na stal i aluminium ze Wspólnoty, Trump zagroził na Twitterze, że jeśli europejskie taryfy celne nie zostaną szybko zniesione, to nałoży 20-procentowe cło na wszystkie samochody montowane w Unii Europejskiej.

We wtorek amerykański prezydent powiadomił, że rząd USA finalizuje studium dotyczące zwiększenia ceł na samochody z Unii Europejskiej, i dał do zrozumienia, że wkrótce podejmie działania w tej sprawie. (PAP)

zm/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (9)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
31% Amerykanów uważa, że wkrótce rozpocznie się wojna domowa w USA, a 59% ankietowanych, którzy wierzą, że demokraci sprzeciwiają się polityce prezydenta Trumpa, ucieknie się do przemocy.
the_mind_renewed
Bo Demokracja nie istnieje to najbardziej złudny i perfidny termin używany i ściema w historii istnienia świata zawsze w celu przejęcia władzy, i ogłupienia społeczeństw, zawsze stoi przed upadkiem społeczeństwa (Całkowitej pełnej komuny), Ludzie głosują na niewłaściwe osoby dlatego że zawsze wolą pójść w stronę Bo Demokracja nie istnieje to najbardziej złudny i perfidny termin używany i ściema w historii istnienia świata zawsze w celu przejęcia władzy, i ogłupienia społeczeństw, zawsze stoi przed upadkiem społeczeństwa (Całkowitej pełnej komuny), Ludzie głosują na niewłaściwe osoby dlatego że zawsze wolą pójść w stronę haseł (wam się należy i dostaniecie) i jak gąbka chłoną propagandę "megalomanów - egocentryków - karierowiczów – oportunistów" którzy wykorzystują te przymioty aby budować własną karierę przywileje i bogactwo a nam ględzą o równości i sprawiedliwości. Na ten przykład kiedy republikanizm i protestantyzm stały się fundamentalnymi zasadami narodu kraje takie były źródłem siły, porządku pokoju oraz dobrobytu. W takim np. USA szukały schronienia miliony uciskanych i prześladowanych z całej chrześcijańskiej Europy. Tłumy przybywały do wybrzeży Stanów Zjednoczonych, a kraj ten urósł do światowej potęgi. A obecnie ? Maskara. Lewica pod sztandarami demokracji walczy z Trumpem oni nigdy nie potrafią przegrać i się z tym pogodzić. Kasa Kasa Kasa i jeszcze raz kasa a nie demokracja. Obecnie demokracja w USA jest na etapie namawiania zastraszania i używania przemocy wobec swych oponentów..
wektorwg odpowiada the_mind_renewed
Badanie przeprowadzone wśród widzów FOX&Friends
grzechu_comeback
KORPORACJE RZĄDZĄ światem nie SUWEREN. Jak widać po poniższych komentarzach LEMINGI już się z tym oswoiły i własną piersią będą bronić, by byli regularnie byli ograbiani coraz to mocniej i głębiej.....dlatego tak wiele komuny nadal w Polsce, dlatego wszelkiej maści ubecja, nawet pod nosem wielkiego wodza Pinokia,KORPORACJE RZĄDZĄ światem nie SUWEREN. Jak widać po poniższych komentarzach LEMINGI już się z tym oswoiły i własną piersią będą bronić, by byli regularnie byli ograbiani coraz to mocniej i głębiej.....dlatego tak wiele komuny nadal w Polsce, dlatego wszelkiej maści ubecja, nawet pod nosem wielkiego wodza Pinokia, mieliła akta czerwonych zdrajców, dlatego tak wiele przekrętów CZERWONA KORPORACJA nadal robi na polskim organizmie, pod nadzorem tzw "wolnych" (i lepszych, bo zagranicznych) MENDiów i tzw sądów=>tych co czerwonego zbrodniarza uniewinnią a rzucającego tortem solidarnościowca, BEZWZGLĘDNIE, posadzą w ciemnej celi.
wektorwg
Ajwaj jesteś naiwny. Trump 6 krotnie zbankrutował. Tym razem będzie bardziej spektakularnie
javelin11
jak to jest, że jeden człowiek może o wszystkim decydować ? przecież ta amerykańska demokracja niczym nie różni się od dyktatury Putina. Tu i tu rządzi jeden człowiek.
pomorzaninm
wystarczy wysluchac https://www.youtube.com/watch?v=EPMYtLREJdQ
i sie wie dlaczego tak jest. USA sa swiatowym hegemonem a Chiny chcą zając ich miejsce.
ajwaj
To nie wiele obchodzi prez. Trumpa :)

Na pewno nie bedzie dyskutowal z taka czy inna firma.
A pracownicy w USA wlasnie beda mieli pieniadze na +20%, kiedy dostana porzadna prace i place, a nie smieciówki.
wektorwg
Albo właśnie ceny wzrosły o 20%

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki