REKLAMA

Na Zachodzie silne wzrosty, bo Yellen jest gotowa do działania

2015-09-25 10:00
publikacja
2015-09-25 10:00
fot. AP/FOTOLINK / EastNews

W Europie na giełdach silne wzrosty indeksów. Szefowa Fed Janet Yellen dała wyraźnie do zrozumienia, że jest gotowa do działania - oceniają maklerzy.

Yellen oświadczyła w czwartek, że Rezerwa Federalna najprawdopodobniej zacznie podnosić stopy procentowe jeszcze przed końcem roku. Taką decyzję uzależnia jednak od danych makroekonomicznych.

Na Uniwersytecie Massachusetts Yellen powiedziała, że podwyżka stóp w tym roku wydaje się być odpowiednią decyzją.

Szefowa Fed twierdzi, że bank centralny będzie musiał rozpocząć zacieśnianie polityki monetarnej w odpowiednim czasie.

Yellen stwierdziła, że opóźnianie tej decyzji może prowadzić do gwałtownych zaburzeń. "Najbardziej prawidłowa strategia to rozpoczęcie zacieśniania polityki monetarnej w odpowiednim momencie i stopniowo" - powiedziała.

Fed wbrew oczekiwaniom części obserwatorów powstrzymał się od podwyżki na ubiegłotygodniowym posiedzeniu. Po jego zakończeniu prezes Fed stwierdziła, że bank centralny wciąż zastanawia się na podwyżkami stóp procentowych w tym roku, i że decyzja taka może potencjalnie zapaść już na kolejnym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, które odbędzie się w październiku.

"Yellen była wyraźnie bardziej +jastrzębia+ i powtórzyła, że spodziewa się podwyżki stóp procentowych przez Fed w tym roku" - mówi Mansoor Mohi-uddin, starszy strateg rynkowy w Royal Bank of Scotland group w Singapurze.

"Rynek spodziewał się bardziej +gołębiego+ uzasadnienia ubiegłotygodniowej decyzji Fed o pozostawieniu stóp procentowych w USA bez zmian" - dodaje.

Sam Tuck, starszy strateg na rynku walutowym w ANZ Bank New Zealand Ltd. w Auckland, wskazuje, że komentarz Yellen był bardziej optymistyczny niż po posiedzeniu Fed w ub. tygodniu.

"Wystąpienie Yellen było bardziej optymistyczne, +jastrzębie+, niż ton, jaki zaprezentował Fed po ostatnim posiedzeniu i na konferencji prasowej" - mówi Tuck.

"Jest to pozytywne dla dolara i ten trend powinien się utrzymać" - dodaje.

W piątek o 14.30 inwestorzy poznają wyliczenia amerykańskiego PKB w II kwartale, a przed godz. 16 zostanie podany wskaźnik PMI dla sektora usług USA we wrześniu. O 16.00 rynek pozna wskaźnik sentymentu konsumentów w USA wyliczany przez Uniwersytet Michigan. (PAP)

Poniżej indeksy w Europie - godz. 09.25

Indeks Kraj Wartość (pkt.) 1D (%)
Euro Stoxx 50 Strefa euro 3090,37 2,35
DAX Niemcy 9640,34 2,26
FTSE 100 W.Brytania 6070,63 1,83
CAC 40 Francja 4455,87 2,50
IBEX 35 Hiszpania 9480,00 2,03
FTSE MIB Włochy 21039,10 2,22

(PAP)

aj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~coroner
Widziałem to wystąpienie, Janet Yellen była tak zdenerwowana że zaschło jej kompletnie w gardle pomimo popijania, i nie dokończyła tej swojej „czytanki” Wiemy ze szkoły że. Pasożyty umierają ze swoim żywicielem, i ona dokładnie zdaje sobie z tego sprawę.(FED to pasożyt żerujący od 1913 roku na gospodarce światowej).Widziałem to wystąpienie, Janet Yellen była tak zdenerwowana że zaschło jej kompletnie w gardle pomimo popijania, i nie dokończyła tej swojej „czytanki” Wiemy ze szkoły że. Pasożyty umierają ze swoim żywicielem, i ona dokładnie zdaje sobie z tego sprawę.(FED to pasożyt żerujący od 1913 roku na gospodarce światowej). Musiała odczytać co jej podsunął kartelu bankowy. Zdajemy sobie sprawę że prywatny kartel ma gdzieś gospodarkę, pomimo głupich min jakie robią że się martwią. Dla nich liczy się tylko ZYSK. Niestety sytuacja światowa jest poważna i problemem karteli finansowych obecnie jest to, jak przetrwać jeszcze jeden dzień. "Yellen felt dehydrated at the end of a long speech”
~plutarch
Tankowiec, udający państwo, wkrótce zatonie. Co na to krótki bojar? Znów wesprze Ministerstwo Miłości?
~Sceptyk
Wig rządzi się prawami OFE.
~kujot
A na wig'u klimat bardzo umiarkowany....
~Kamil
nie wiadomo czym http://www.almoc.pl/img.php?id=3443
~gazda
~~Tt, ma niestety rację, Czy wiecie jak działa
np.Section 311” i ustawa o nazwie „Patriot Act” z 2002r w USA ?
Bankructwo Rosji zastosowaniu przygotowanej przez USA jest jak najbardziej realne, uważa amerykański dzienni „The Telegraph”.

Zdaniem „The Telegraph”. przez ostatnich 12 lat ekonomiści
~~Tt, ma niestety rację, Czy wiecie jak działa
np.Section 311” i ustawa o nazwie „Patriot Act” z 2002r w USA ?
Bankructwo Rosji zastosowaniu przygotowanej przez USA jest jak najbardziej realne, uważa amerykański dzienni „The Telegraph”.

Zdaniem „The Telegraph”. przez ostatnich 12 lat ekonomiści tamtejsi przygotowali specjalną broń ekonomiczną i operacje bankowe, które w razie potrzeby pozwoliłyby USA na zdominowanie gospodarki wybranego kraju. Ich zdaniem jest to broń równie potężna co bomba atomowa. Nazwano ją „Manhattan Project XXI wieku”.

"...Jak działa nowa broń Amerykanów? Jej istota polega na infekowaniu krajowych rynków finansowych i paraliżowaniu gospodarki poprzez operacje finansowe, które kompletnie blokują mikroekonomię kraju. – Nowa gra geoekonomiczna może być bardziej wydajna i jednocześnie subtelniejsza niż dotychczasowe rozgrywki geopolityczne, ale to nie oznacza, że jest mniej bezwzględna i destrukcyjna – twierdzi Juan Zarate z biura Białego Domu i amerykańskiego skarbu państwa...."

Ci wszyscy , którzy tak na Rosję najeżdzali , niech się teraz zastanowią w co my sami i cały świat zostajemy wepchnięci. Żadna wojna militarna, prawdziwa wojna światowa już się toczy na rynku ekonomicznym. I wszyscy prócz "światowych elit banksterskich" pod płaszczykiem USA - ją przegrywamy jako "wolni jeszcze" ludzie.
~Szajnemorajne
Racja ale niestety 99% to debile ktorzy tego nie widza
Pozdro
~pa
Wiemy jak położyli położyli Japonię w latach 90., ale to co wyżej opisujesz niestety nic nie znaczy. Jak rozumiesz "infekowanie krajowych rynków i paraliżowanie i blokowanie mikroekonomii"? Na razie to jest groźnie brzmiący slogan dla niezbyt rozgarniętych, a warto by może było przedstawić konkretne działanie.Wiemy jak położyli położyli Japonię w latach 90., ale to co wyżej opisujesz niestety nic nie znaczy. Jak rozumiesz "infekowanie krajowych rynków i paraliżowanie i blokowanie mikroekonomii"? Na razie to jest groźnie brzmiący slogan dla niezbyt rozgarniętych, a warto by może było przedstawić konkretne działanie. Ciężko od ludzi wymagać zrozumienia czegoś, co nic nie znaczy samo w sobie...
~kalafior odpowiada ~plutarch
Putin, Rosja, złoto, i już szlak tobie dzień trafił.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki